Bon turystyczny

i

Autor: Getty images Bon turystyczny

Bon turystyczny 2022

Bony turystyczne. Do 30 września masz czas by je aktywować

2022-09-01 9:31

Zakład Ubezpieczeń społecznych poinformował, że wciąż pozostało 500 000 nieaktywnych bonów turystycznych. Z 4,3 mln przyznanych bonów turystycznych Polacy aktywowali do tej pory ok. 3,8 mln. Ważność bonu turystycznego upływa 30 września 2022 roku.

Bon turystyczny 2022. To już ostatnie dni na wykorzystanie

Bon turystyczny to to jednorazowe świadczenie w wysokości 500 zł na jedno dziecko, a w przypadku dziecka z niepełnosprawnością – 1000 zł. Można go wykorzystać przy płatności za usługi hotelarskie, atrakcje i imprezy turystyczne odbywające się w Polsce. Ich ważność upływa 30 września 2022 roku.

"Z naszych statystyk wynika, że wciąż niewykorzystanych zostało kilkaset tysięcy bonów turystycznych. Przekazaliśmy taką informację do odpowiednich ministerstw. Być może zostanie podjęta decyzja o przedłużeniu programu" - poinformowała prezes ZUS profesor Gertruda Uścińska.

"Zgodnie z obowiązującymi przepisami płatność bonem musi być zrealizowana do końca września. - Warto o tym pamiętać, by nie stracić świadczenia" - dodała Gertruda Uścińska cytowana przez portal money.pl

Pieniądze to nie wszystko Alicja Defratyka

Bon Turystyczny. Na co można go wykorzystać?

Bon można wykorzystać do opłacenia m.in. pobytu w hotelu, pensjonacie, gospodarstwie agroturystycznym, na kolonii lub obozie harcerskim oraz na obozie sportowym lub rekreacyjnym.

Bon turystyczny można wykorzystać wyłącznie na ternie Polski. Katalog bazy turystycznej, która pozwala na skorzystanie z bonu, jest dostępny na stronie https://bonturystyczny.polska.travel/lista-podmiotow. Według danych ZUS w całym kraju płatność bonami przyjmuje około 27 tys. podmiotów.

Bon turystyczny. Komu przysługuje?

Na rządowej stronie możemy odnaleźć informację, że "świadczenie w formie bonu turystycznego jest przyznawane na dziecko, na które przysługuje świadczenie wychowawcze lub dodatek wychowawczy Rodzina 500 plus".

Jak uzyskać bon turystyczny?

W celu skorzystania z bonu turystycznego należy założyć profil na Platformie Usług Elektronicznych ZUS - za pośrednictwem profilu zaufanego bądź bankowości elektronicznej. Po zalogowaniu wybieramy zakładkę Ogólny", a następnie "Polski Bon Turystyczny" i "Mój bon". Na koniec należy uzupełnić swój aktualny adres e-mail oraz numer telefonu komórkowego.

Bon — w formie unikalnego, 16-cyfrowego numeru — przekazywany jest za pomocą wiadomości tekstowej na wskazany przez numer telefonu lub adres poczty elektronicznej. Numer ten okazujemy podczas rezerwacji pobytu lub najpóźniej przy zakwaterowaniu.

W przypadku braku zakładki Polski Bon Turystyczny na indywidualnym profilu PUE ZUS osoby uprawnionej należy złożyć do Polskiej Organizacji Turystycznej stosowny wniosek, którego wzór dostępny jest tutaj. Ważność bonu upływa 30 września 2022 roku.

Sonda
Wykorzystałeś/aś bon turystyczny?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze