bon turystyczny ważny do końca września

i

Autor: Getty images bon turystyczny ważny do końca września

Bon turystyczny

Bon turystyczny zostanie przedłużony? Dobra wiadomość dla tych, którzy go nie wykorzystali

2022-08-19 15:30

Termin kiedy przestanie obowiązywać bon turystyczny, przypada na 30 września br. Jak podaje “Rzeczpospolita”, bardzo prawdopodobne jest jednak, że rodziny z dziećmi będą miały dodatkowe sześć miesięcy na wykorzystanie bonów.

Bon turystyczny będzie przedłużony?

Jak informuje dziennik “Rzeczpospolita”, Ministerstwo Sportu i Turystyki rozważa różne opcje w związku z możliwą kontynuacją bonów. Branża turystyczna postulowała przedłużenie ważności bonów do końca pierwszego kwartału 2023 r. Na pytanie dziennika MSiT odpowiedziało, że “trwające prace analityczne nad ewentualnych przedłużeniem jego (bonu) istnienia będą rzutować na możliwość wydłużenia realizacji programu”. “Rzeczpospolita” szacuje, że informacja o przedłużeniu bonów może być podana na początku września. 

Pieniądze to nie wszystko – Igor Wasilewski

Korzyści bonu turystycznego

Podczas tegorocznego sezonu wakacyjnego wiele rodzin mogło zabrać swoje dzieci na wycieczkę i przy tym zaoszczędzić pieniądze dzięki bonu turystycznemu. Jak powiedział cytowany przez “Rz” Dawid Lasek, były wiceminister turystyki, program daje rodzinom możliwość wyjazdu. - Jest to czynnik wpływający na to, że branża ma dodatkową możliwość zasilania środkami. Bon to produkt trafiony, zarówno pod kątem społecznym, jak i gospodarczym - stwierdził. 

Bon turystyczny można wykorzystać w całym kraju w 28 tys. podmiotach. Rodzice mogą opłacić nim hotele, miejsca noclegowe, a także kolonie czy obóz dla dziecka. 

Sonda
Wykorzystałeś/aś bon turystyczny?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze