CBA

i

Autor: CBA

Grupa przestępcza

CBA rozbija mafię paliwową. Zatrzymano kolejną osobę

2022-11-24 9:59

Jak dowiedziała się Polska Agencja Prasowa Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali kolejną osobę, która miała prać pieniądze grupy przestępczej zajmującej się obrotem paliwami. Do tej pory w tej sprawie zarzuty usłyszało ponad 200 osób.

Mafia paliwowa. Kolejna osoba została zatrzymana

Zatrzymania mężczyzny na Dolnym Śląsku dokonali funkcjonariusze łódzkiej delegatury CBA - poinformował w czwartek PAP zespół prasowy Biura.

Śledztwo toczy się przeciwko grupie przestępczej zajmującej się uszczupleniami publicznoprawnymi w związku z obrotem paliwami płynnymi - podał zespół. To wielowątkowe śledztwo nadzoruje Prokuratura Regionalna w Białymstoku.

 Lista zatrzymanych i zarzutów wciąż rośnie

Zatrzymany przez CBA na Dolnym Śląsku mężczyzna miał według śledczych przyjąć co najmniej 170 tys. zł pochodzących z korzyści majątkowych związanych z popełnieniem czynu zabronionego - wyjaśniło CBA.

W nadzorującej śledztwo białostockiej prokuraturze regionalnej usłyszał zarzut prania pieniędzy. Prokurator wyznaczył mu poręczenie majątkowe, zakazał kontaktowania się z innymi podejrzanymi i nakazał dozór policji. Zespół prasowy Biura zaznaczył, że prowadzący sprawę nie wykluczają powiększenia listy zatrzymanych i zarzutów w tej sprawie.

Sonda
Czy Twoim zdaniem, ceny paliw spadną w ciągu najbliższych 6 miesięcy?
Pieniądze to nie wszystko. Witold Orłowski
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze