Stacja paliw/ zdj. poglądowe

i

Autor: pixabay.com

Ceny benzyny - internauci drwią z drożyzny na stacjach benzynowych [GALERIA]

2022-06-10 10:39

W tym tygodniu litr benzyny 95-oktanowej kosztuje przeciętnie 7,95 zł za litr. Benzyna 98-oktanowa podrożała w ciągu tygodnia o prawie 50 gr i kosztuje średnio 8,51 zł/litr. Podrożał również olej napędowy, a autogaz nieznacznie potaniał - odnotował portal e-petrol.pl. Internauci nie pozostawili suchej nitki na rosnących cenach benzyny. W sieci pojawiła się masa memów. Zobacz naszą galerię!

Ceny benzyny - koszmar na stacjach paliw!

Obecnie benzyna 95-oktanowa kosztuje średnio 7,95 zł/litr - poinformował portal e-petrol.pl. Według ekspertów benzyna Pb 95 najtańsza jest w województwach łódzkim i śląskim, gdzie jej litr kosztuje przeciętnie 7,91 zł/l. Najdroższa jest na Podkarpaciu - za litr tego paliwa trzeba zapłacić 7,99 zł.

W ciągu tygodnia benzyna 98-oktanowa podrożała o 49 groszy; jej przeciętna cena to 8,51 zł/l. Jak przekazał e-petrol.pl PB 98 jest najtańsza na Warmii i Mazurach - w tej części Polski za litr tego paliwa płaci się 8,45 zł. Najdroższe jest ono na Opolszczyźnie, gdzie jego cena to 8,68 zł/l.

Ceny benzyny - gdzie najdrożej?

Jak odnotował portal, zgodnie z prognozami analityków e-petrol.pl podrożał też olej napędowy, za którego litr płaci się obecnie średnio 7,50 zł. Paliwo to jest najtańsze w województwie śląskim, gdzie litr diesla kosztuje 7,48 zł. Kierowcy najwięcej zapłacą za ON w Małopolsce - 7,58 zł/l.

Jedynym rodzajem paliwa, który zanotował obniżkę cen, był autogaz. LPG potaniało o 2 grosze na litrze - jego średnia ogólnopolska cena wynosi 3,57 zł/l. Autogaz najtańszy jest na Podkarpaciu (3,49 zł/l), a najdroższy na Dolnym Śląsku (3,69 zł/l).

Sonda
Czy w związku z rosnącymi cenami paliwa planujesz sprzedaż samochodu?
Pieniądze to nie wszystko. Hanna Gronkiewicz-Waltz
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze