Nadciągają duże podwyżki cen prądu

i

Autor: geralt/pixabay.com/zdjęcie poglądowe

Ceny prądu galopują. Czeka nas podwyżka o kilkadziesiąt procent!

2022-07-11 16:09

Uwaga, nadchodzi fala podwyżek cen prądu! Czołowi dostawcy energii: Energa, Enea i Tauron wystąpili do regulatora rynku z wnioskami o zgodę na podwyżki cen energii. Rachunki mają wzrosnąć jeszcze w tym roku o co najmniej 6 proc. Eksperci ostrzegają, że większe podwyżki dotkną nas od stycznia 2023 r. – energia zdrożeje nawet o kilkadziesiąt procent!

Rachunki za prąd o połowę w górę!

Według portalu Wysokienapiecie.pl koncerny domagają się podniesienia stawek o co najmniej ok. 6 proc. jeszcze w tym roku. – Wystąpienie z tymi wnioskami w połowie roku jest sprawą nadzwyczajną. Koncerny odczuwają zawirowania na rynkach energii – tłumaczy Jakub Wiech (30 l.), ekspert do spraw energetyki. – Urząd Regulacji Energetyki zdecyduje wkrótce o tegorocznych podwyżkach, które nie powinny być znaczące, ale należy liczyć się z większymi podwyżkami od stycznia 2023 r. Wnioski w tej sprawie wpłyną do urzędu pod koniec roku. Moim zdaniem czekają nas podwyżki nawet o kilkadziesiąt procent. Wpływają na to wysokie ceny węgla i emisji CO2 – dodaje ekspert.

Raty kredytu znowu w górę? Szykuje się podwyżka stóp procentowych

Gazownia z jeszcze wyższymi podwyżkami

W jeszcze gorszej sytuacji mogą się znaleźć osoby, które kupują energię elektryczną od PGNiG. Ten koncern wystąpił już wcześniej do URE o podwyżkę stawki za 1 kWh z 0,42 zł do 1,70 zł, czyli chce wprowadzić czterokrotny wzrost!

Kryzys energetyczny. Drogi gaz w Polsce i Europie będzie jeszcze przez 3 lata

Pieniądze to nie wszystko. Gertruda Uścińska
Sonda
Czy obawiasz się wysokich cen prądu?

Inflacja znowu w górę!

Jak długo jeszcze? Włącz podcast i sprawdź prognozy!

Listen to "Tak źle było ostatnio w 1997 r. Co dalej z inflacją?" on Spreaker.
Najnowsze