pieniądze

i

Autor: Szymon Starnawski/Grupa Murator Zasiłek dla bezrobotnych ma wpływ na wysokość emerytury

Ceny energii 2024

Ceny prądu, gazu i ciepła zamrożone. Co z firmami? Są szczegóły

2023-12-08 10:39

Sejm przyjął 7 grudnia, po burzliwej dyskusji, ustawę o ochronie odbiorców energii, która ma obowiązywać przez I połowę 2024 r. Na ostatnim etapie prac do ustawy wprowadzono poprawkę, która obejmuje ceną maksymalną energii elektrycznej małe i średnie przedsiębiorstwa oraz rolników.

Ustawą zajmie się Senat

Za ustawą, wraz z poprawkami zagłosowało 247 posłów, jeden był przeciwko, a 197 wstrzymało się. Ustawa trafi teraz do Senatu. Senacka komisja gospodarki planuje zająć się ustawą w piątek rano.

Ustawa, dla której punktem wyjścia był projekt poselski, złożony przez posłów KO i Polski 2050-TD zakłada przedłużenie do połowy 2024 r. maksymalnych cen energii elektrycznej oraz rozwiązań ograniczających ceny gazu i ciepła sieciowego dla wskazanych odbiorców.

Taryfy za domową energię poszybują. Prąd o 76%, gaz o 48%

Bez podwyżek dla firm i rolników

Przyjęte w Sejmie poprawki zakładają, że obok samorządów i podmiotów użyteczności publicznej, maksymalną cenę energii elektrycznej będą miały również małe i średnie firmy oraz rolnicy. W stosunku do 2024 r. posłowie rozszerzyli te rozwiązania dla spółek komunalnych prowadzących obiekty sportowe.

Pieniądze to nie wszystko Paweł Wojciechowski
Najnowsze