Krowa / zdjęcie ilustracyjne

i

Autor: Pixabay Krowa / zdjęcie ilustracyjne

Chcesz dostać więcej pieniędzy? Kup krowę

2020-10-05 13:07

Będą większe dopłaty dla rolników! Wysoki kurs euro sprawił, że stawki dopłat bezpośrednich są w tym roku rekordowo wysokie. Według danych resortu rolnictwa o około 25 zł wzrosną dopłaty do bydła i krów. Które stawki będą wyższe? Sprawdź, którzy rolnicy zyskają na nowych dopłatach.

To wielka szansa dla polskiego rolnictwa. Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi opublikowało projektowane stawki płatności bezpośrednich za 2020 rok. Całkowita kwota przeznaczona na płatności bezpośrednie za 2020 r. wyniesie 15,53 mld złotych. To ok. 303 mln zł więcej niż w roku ubiegłym. Przypominamy, że na wysokość dopłat wpływa kurs euro i zgłoszone do dopłat powierzchnie i liczba zwierząt.

ZOBACZ TEŻ: WIELKIE promocje w Biedronce. Śliwki za 3 zł, ziemniaki za 3 zł i mięso mielone za 3 zł

Jakie będą stawki dopłat bezpośrednich za 2020 rok?

Zgodnie z propozycją ministerstwa rolnictwa wyższe stawki będą m.in. dla krów i bydła. Płatność do jednej krowy wyniesie 412,11 zł, podczas gdy rok temu było to 387 zł, co oznacza wzrost o 25 zł. W przypadku bydła dopłata wyniesie o 24 zł więcej, niż rok temu. Wyższe będą też dopłaty za jednolitą płatność obszarową - o ok. 12 złotych, dopłaty za zazielenienie - o ok. 7 złotych, dopłaty dla młodego rolnika - o ok. 90 złotych. 

Kiedy dopłaty?

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa ma rozpocząć wypłatę zaliczek na poczet dopłat bezpośrednich już od 16 października 2020 roku. Wypłata pełnych dopłat bezpośrednich ma zakończyć się do 30 czerwca 2021 roku.

SPRAWDŹ TAKŻE: Legendarny projektant mody zmarł na koronawirusa! Kim był założyciel marki KENZO?

Najnowsze