Dodatkowe 4300 złotych do emerytury. Zobacz, jak dostać wyższą emeryturę

2020-09-18 15:14 maal
Emerytura
Autor: Shutterstock Emerytura

Dodatkowa emerytura. Już nawet ZUS nie ukrywa, że emerytury będą coraz niższe. Pewnym pocieszeniem może być to, że każdy obywatel ma szansę na ogromny dodatek, który obecnie wynosi 4300 zł. To emerytura honorowa. Żeby ją jednak dostać trzeba spełnić jeden warunek.

Dodatkowe 4300 złotych do emeryturyNajbiedniejsi emeryci mogą liczyć na zaledwie 1200 zł emerytury. Według aktualnych prognoz, seniorzy nie mogą raczej liczyć na gwałtowny wzrost zamożności po przejściu na emeryturę. Część emerytów może jednak liczyć na specjalne wsparcie do swojej emerytury w postaci 4,3 tys. złotych brutto co miesiąc. Na taki „bonus” do emerytury mogą liczyć jednak tylko wybrani seniorzy. 4,3 tys. złotych brutto z ZUS to dodatek honorowy dla emerytów, którzy przekroczyli 100 lat życia. Dziś specjalne świadczenie otrzymuje zaledwie 2,2 tys. osób, ale wkrótce liczba emerytów zasługujących na dodatek honorowy znacząco wzrośnie.

ZOBACZ TEŻ: Seniorów czekają GŁODOWE EMERYTURY! Potwierdza nawet ZUS

Całe szczęście państwo nie chce, by stuletni seniorzy wypełniali kwity czy biegali po urzędach. Osobom, które pobierają emeryturę, świadczenie honorowe zostanie przyznane z urzędu. Na dodatek mogą liczyć nawet ci, którzy nie mieli prawa do emerytury. By go otrzymać członek ich rodziny musi złożyć wniosek i dołączyć dokument potwierdzający datę urodzenia. Ważne, że dodatek dla stulatków jest przyznawany niezależnie od wysokości pobieranej emerytury i dodatkowych świadczeń.

Tomasz Walczak VIDEOBLOG: 500+ dla emerytów. Program będzie kosztować miliardy.

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze