coca cola

i

Autor: Bru-nO/pixabay.com

Cola w Polsce droższa, niż... w USA i Niemczech!

2021-01-05 11:00

1,25 USD w Stanach Zjednoczonych, 1,19 EURO w Niemczech i aż 6,25 zł w Polsce - tak wygląda porównanie ceny butelki Coca Coli, po wprowadzeniu od 1 stycznia podatku cukrowego. Jak podaje Money.pl - ani w Stanach, ani u naszych zachodnich sąsiadów cena nie przekracza 6 zł.

Wyższe ceny gazowanych napojów pojawiły się w sieciowych sklepach już w sobotę, w pierwszy handlowy dzień 2021 roku. Nasi czytelnicy przysyłali nam zdjęcia np. Coca-Coli za 6,29 zł, czy Pepsi - za 6,49 zł, o czym więcej pisaliśmy tutaj .

Z kolei w niedzielę jeden z użytkowników Twittera opublikował porównanie cen butelki popularnego napoju w polskim, amerykańskim i niemieckim sklepie. Okazuje się, że w Polsce jest najdroższa. W przeliczeniu na złotówki butelka coli w niemieckim sklepie kosztuje 5,42 zł. W amerykańskim jeszcze taniej - 4,69 zł.

Szalone promocje w biedronce. Coca Cola, cukier i ziemniaki za złotówkę!

Warto przy tym zaznaczyć, że podatek cukrowy w Stanach Zjednoczonych nie obowiązuje. Nie ma go także w Niemczech, choć od 2019 roku ministrowie zdrowia poszczególnych landów zastanawiają się nad jego wprowadzeniem.

Gigantyczna cena telewizji. Zobacz, ile zapłacisz w 2021 roku

O tym, że ceny w polskich sklepach są wyższe niż w niemieckich, mówi się od dawna. Jak czytamy w raporcie Brandenburskiej Centrali Konsumenckiej, chemia gospodarcza, słodycze i kosmetyki są w Niemczech o ponad 20 proc. tańsze.

Cena Coli zwala z nóg. 10 zł za butelkę. Mało czy dużo?

i

Autor: studio
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze