Gigantyczna cena telewizji. Zobacz, ile zapłacisz w 2021 roku

2021-01-04 15:21 maal
Nie płacisz abonamentu RTV? Możesz mieć KŁOPOTY! Ruszyły kontrole!
Autor: pixabay.com - zdjęcie poglądowe

Rok 2021 daje nam nadzieję na wyjście z epidemii koronawirusa, ale dla każdego z nas ten nowy rok oznacza konieczność trzymania się mocno za portfele. Wśród opłat, które pochłoną więcej pieniędzy jest abonament RTV.

Właścicieli telewizorów czeka drożyzna. Nowy rok to wyższy abonament radiowo-telewizyjny. Warto pamiętać, że abonament RTV nie jest wbrew powszechnej opinii opłatą za oglądanie telewizji. Obowiązek płacenia mają wszyscy, którzy używają (a więc w domyśle, posiadają) odbiornik umożliwiający natychmiastowy odbiór sygnału telewizyjnego lub radiowego. W tym roku, decyzją Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, stawki abonamentu RTV wzrosną po raz pierwszy od 4 lat. Ile zapłacimy za abonament RTV w 2021 roku?

Wysokość opłat abonamentowych za używanie odbiorników RTV w 2021 roku

  • Opłata miesięczna:

Radio (abonament radiofoniczny): 7,50 zł

Telewizja (abonament telewizyjny lub telewizyjny i radiofoniczny): 24,50 zł

  • Opłata za dwa miesiące:

Radio: 14,60 zł

Telewizja: 47,50 zł

  • Opłata za trzy miesiące:

Radio: 21,60 zł

Telewizja: 70,60 zł

  • Opłata za sześć miesięcy:

Radio: 42,80 zł

Telewizja: 139,70 zł

  • Opłata roczna:

Radio: 81,00 zł

Telewizja: 264,60 zł

Kup pensjonat lub sprzęt gastronomiczny za pół ceny! Przez lockdown biznesy sprzedawane za bezcen

Express Biedrzyckiej - Gość: Krzysztof Bosak: Sasin, oddaj pieniądze

- Opłatę abonamentową uiszcza się z góry do 25. dnia pierwszego miesiąca okresu rozliczeniowego. Oznacza to, że abonent wnoszący opłatę 25. dnia miesiąca terminowo wywiązuje się z ustawowego obowiązku. Ważny jest dzień, w którym abonent dokonuje płatności, nie zaś dzień, w którym ta płatność wpływa na rachunek bankowy Poczty Polskiej S.A. W sytuacji, gdy opłata wniesiona przez abonenta 25. dnia miesiąca wpłynie na rachunek Poczty 26. lub 27. dnia jednostki Poczty Polskiej nie mogą naliczać odsetek za zwłokę w jej uiszczeniu - przypomina KRRiT.

Aż 79 proc. Polaków chce zniesienia obowiązkowej opłaty za korzystanie z radioodbiornika i telewizora! Zdecydowanie za likwidacją abonamentu opowiada się 61 proc. ankietowanych, a „raczej tak” słysząc o tym pomyśle odpowiada 18 proc.  Za utrzymaniem abonamentu, z którego pieniądze zasilają konta TVP i Polskiego Radia, opowiada się tylko 7 proc. ankietowanych. Z kolei zdania na ten temat nie ma 14 proc. respondentów.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze