Nie płacisz abonamentu RTV? Możesz mieć KŁOPOTY! Ruszyły kontrole!

i

Autor: pixabay.com - zdjęcie poglądowe

Gigantyczna cena telewizji. Zobacz, ile zapłacisz w 2021 roku

2021-01-04 15:21

Rok 2021 daje nam nadzieję na wyjście z epidemii koronawirusa, ale dla każdego z nas ten nowy rok oznacza konieczność trzymania się mocno za portfele. Wśród opłat, które pochłoną więcej pieniędzy jest abonament RTV.

Właścicieli telewizorów czeka drożyzna. Nowy rok to wyższy abonament radiowo-telewizyjny. Warto pamiętać, że abonament RTV nie jest wbrew powszechnej opinii opłatą za oglądanie telewizji. Obowiązek płacenia mają wszyscy, którzy używają (a więc w domyśle, posiadają) odbiornik umożliwiający natychmiastowy odbiór sygnału telewizyjnego lub radiowego. W tym roku, decyzją Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, stawki abonamentu RTV wzrosną po raz pierwszy od 4 lat. Ile zapłacimy za abonament RTV w 2021 roku?

Wysokość opłat abonamentowych za używanie odbiorników RTV w 2021 roku

  • Opłata miesięczna:

Radio (abonament radiofoniczny): 7,50 zł

Telewizja (abonament telewizyjny lub telewizyjny i radiofoniczny): 24,50 zł

  • Opłata za dwa miesiące:

Radio: 14,60 zł

Telewizja: 47,50 zł

  • Opłata za trzy miesiące:

Radio: 21,60 zł

Telewizja: 70,60 zł

  • Opłata za sześć miesięcy:

Radio: 42,80 zł

Telewizja: 139,70 zł

  • Opłata roczna:

Radio: 81,00 zł

Telewizja: 264,60 zł

Kup pensjonat lub sprzęt gastronomiczny za pół ceny! Przez lockdown biznesy sprzedawane za bezcen

Express Biedrzyckiej - Gość: Krzysztof Bosak: Sasin, oddaj pieniądze

- Opłatę abonamentową uiszcza się z góry do 25. dnia pierwszego miesiąca okresu rozliczeniowego. Oznacza to, że abonent wnoszący opłatę 25. dnia miesiąca terminowo wywiązuje się z ustawowego obowiązku. Ważny jest dzień, w którym abonent dokonuje płatności, nie zaś dzień, w którym ta płatność wpływa na rachunek bankowy Poczty Polskiej S.A. W sytuacji, gdy opłata wniesiona przez abonenta 25. dnia miesiąca wpłynie na rachunek Poczty 26. lub 27. dnia jednostki Poczty Polskiej nie mogą naliczać odsetek za zwłokę w jej uiszczeniu - przypomina KRRiT.

Sonda
Czy opłacasz abonament RTV?

Aż 79 proc. Polaków chce zniesienia obowiązkowej opłaty za korzystanie z radioodbiornika i telewizora! Zdecydowanie za likwidacją abonamentu opowiada się 61 proc. ankietowanych, a „raczej tak” słysząc o tym pomyśle odpowiada 18 proc.  Za utrzymaniem abonamentu, z którego pieniądze zasilają konta TVP i Polskiego Radia, opowiada się tylko 7 proc. ankietowanych. Z kolei zdania na ten temat nie ma 14 proc. respondentów.

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki

Najnowsze