Koronawirus. Ponad dwa tysiące nowych przypadków w Małopolsce! Ile w Tarnowie i Nowym Sączu

i

Autor: Elchinator/cc0/pixabay Ponad dwa tysiące nowych zakażonych i 32 zgony, to najnowszy bilans epidemii koronawirusa w Małopolsce.

Koronawirus w Polsce. Rząd ujawnia szokujące dane: 200 tys. zakażeń więcej

2020-11-03 12:25

Jeżeli potwierdzą się przypuszczenia Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego Uniwersytetu Warszawskiego, to w najbliższych miesiącach możemy odnotować gigantyczny wskaźnik zachorowań na koronawirusa. Liczby idą w setki tysięcy!

Tylko dziś resort zdrowia poinformował o 19 364 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce. Ministerstwo przekazało także informację o śmierci 227 osób, u których stwierdzono infekcję SARS-CoV-2. Do tej pory łącznie w Polsce zakażenie potwierdzono u blisko 415 tysięcy osób. Liczby te są przerażające, jednak możliwe, że najgorsze dopiero jeszcze przed nami.

ZOBACZ TAKŻE: Rząd zmienia zdanie ws. pracy zdalnej! NOWE rozporządzenie. Jakie zmiany?

Gigantyczna kolejka do testów na koronawirusa w Skawinie

"W ciągu 2 miesięcy może być aż 200 tys. więcej zakażeń" - napisał na Twitterze Norbert Maliszewski. Doradca premiera oparł przypuszczenia na wynikach symulacji Interdyscyplinarnego Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego Uniwersytetu Warszawskiego. Maliszewski zaznaczył, że przewidywany wzrost to rezultat "większej transmisyjności w miejscach publicznych (m.in. protesty, a przy kierowania się restrykcjami punkt przegięcia krzywej niższy aż o 5 tys.)".

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze