Konferencja prasowa premiera Mateusza Morawieckiego

i

Autor: Marcin Obara/PAP

Rząd zmienia zdanie ws. pracy zdalnej! NOWE rozporządzenie. Jakie zmiany?

2020-11-01 9:35

Koronawirus w Polsce. Rząd Mateusza Morawieckiego wprowadzana kolejne obostrzenia w ramach zwalczania epidemii koronawirusa. W piątek szef rządu poinformował o zmianach dotyczących pracy w urzędach i jednostkach samorządowych w czasie nowego lockdownu. Jednak to już nieaktualne! Są nowe wytyczne dla pracowników administracyjnych.

Lockdown w Polsce. Kto będzie pracował zdalnie? W piątek (30.11) premier Mateusz Morawiecki zaapelował do przedsiębiorców o przejście na pracę zdalną. - Wszyscy pracownicy administracji publicznej, którzy nie muszą wykonywać pracy stacjonarnie, muszą pracować zdalnie – powiedział szef rządu. Dodał, że regulacja będzie obowiązywać od poniedziałku przez najbliższe dwa tygodnie z możliwością przedłużenia. W weekend rządzący zmienili zdanie i wprowadzają nowe regulacje.

ZOBACZ TEŻ: Morawiecki: Rząd odda przedsiębiorcom pieniądze za znicze i kwiaty. Jak je odzyskać?

Sonda
Czy rząd powinien wprowadzić drugi lockdown?

W sobotę premier Morawiecki wraz z wiceszefem resortu spraw wewnętrznych i administracji spotkał się z przedstawicielami strony samorządowej Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego w sprawie zasad funkcjonowania administracji samorządowej po wprowadzeniu nowych ograniczeń w związku ze wzrostem zachorowań na COVID-19. Po naradzie zdecydowano, że  "rozporządzenie dotyczące administracji samorządowej wejdzie w życie od wtorku, po ogłoszeniu w poniedziałek 2 listopada".

Oznacza to, że pracownicy jednostek samorządów terytorialnego i administracji publicznej w poniedziałek 2 listopada przychodzą do pracy w trybie stacjonarnym.

Pół roku pracy zmarnowane.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze

Materiał sponsorowany