Emerytury 2020

i

Autor: Shutterstock

Czternastki dla emerytów POTWIERDZONE! KTO I KIEDY dostanie wypłatę podwójnej Emerytury plus?

2019-12-12 5:29

Podwójna wypłata emerytur plus, czyli czternastka dla emerytów i rencistów, zgodnie z zapowiedziami prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego, ma już niebawem trafić na konta seniorów. Po sukcesie trzynastych emerytur szef PiS postawił wszystko na jedną kartę i obiecał, że emeryci dostaną czternaste wypłaty w 2021 roku. Teraz jego słowa zaczyna spełniać rząd Mateusza Morawieckiego. Wiemy już, którzy emeryci i renciści dostaną czternastki i kiedy dodatkowe świadczenie z programu Emerytura plus zostanie wypłacone.

Emerytura plus, potocznie nazywana trzynastkami dla emerytów już wkrótce zostanie rozszerzona o czternastki. Choć jeszcze niedawno los nawet podstawowych emerytur plus stał pod znakiem zapytania, to powoli sytuacja staje się jasna i emeryci oraz renciści mogą spać spokojnie – lada moment dostaną zarówno trzynastki (WIĘCEJ O TYM PISALIŚMY TUTAJ) i, jak się okazuje, także czternastki.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE: Ważne zmiany w waloryzacji rent i emerytur 2020! Jaką podwyżkę dostaną emeryci?

Dodatkowa Emerytura plus, jak wynika z prac legislacyjnych i programowych rządu PiS, po raz pierwszy wypłacona zostanie w 2021 roku, czyli tak jak obiecywał prezes PiS Jarosław Kaczyński. Czternasta emerytura i renta trafi na konta świadczeniobiorców w listopadzie wspomnianego roku, z wyjątkami przewidzianymi do wypłaty w grudniu 2021 i styczniu 2022 roku.

- Rozwiązanie to wyjdzie naprzeciw oczekiwaniom większości emerytów i rencistów, stanowiąc wsparcie finansowe, szczególnie znaczące dla osób pobierających niskie świadczenia emerytalno-rentowe – tłumaczy prace nad czternastkami dla emerytów i rencistów kancelaria premiera Mateusza Morawieckiego na swojej stronie internetowej.

Ile kosztuje sanatorium, które uzdrowisko w Polsce wybrać? Poradnik kuracjusza

Rozszerzona Emerytura plus nie będzie jednak jednakowa dla wszystkich emerytów i rencistów jak trzynastka.

  • Osoby, które otrzymują emerytury lub renty w kwocie nie przekraczającej 2700 złotych brutto otrzymają czternastką o równowartości minimalnej krajowej emerytury.
  • Osoby, których wysokość emerytury lub renty przed dokonaniem odliczeń, potrąceń i zmniejszeń, przekracza kwotę 2700 złotych brutto dostaną czternastkę, ale jej kwota minimalnej krajowej emerytury będzie obniżona o różnicę między kwotą otrzymywanego świadczenia a kwotą 2700 złotych brutto.

Zasady dziedziczenia majątku SPRAWDŹ!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze