Emerytury 2020

i

Autor: Shutterstock

Czternastki dla emerytów POTWIERDZONE! KTO I KIEDY dostanie wypłatę podwójnej Emerytury plus?

2019-12-12 5:29

Podwójna wypłata emerytur plus, czyli czternastka dla emerytów i rencistów, zgodnie z zapowiedziami prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego, ma już niebawem trafić na konta seniorów. Po sukcesie trzynastych emerytur szef PiS postawił wszystko na jedną kartę i obiecał, że emeryci dostaną czternaste wypłaty w 2021 roku. Teraz jego słowa zaczyna spełniać rząd Mateusza Morawieckiego. Wiemy już, którzy emeryci i renciści dostaną czternastki i kiedy dodatkowe świadczenie z programu Emerytura plus zostanie wypłacone.

Emerytura plus, potocznie nazywana trzynastkami dla emerytów już wkrótce zostanie rozszerzona o czternastki. Choć jeszcze niedawno los nawet podstawowych emerytur plus stał pod znakiem zapytania, to powoli sytuacja staje się jasna i emeryci oraz renciści mogą spać spokojnie – lada moment dostaną zarówno trzynastki (WIĘCEJ O TYM PISALIŚMY TUTAJ) i, jak się okazuje, także czternastki.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE: Ważne zmiany w waloryzacji rent i emerytur 2020! Jaką podwyżkę dostaną emeryci?

Dodatkowa Emerytura plus, jak wynika z prac legislacyjnych i programowych rządu PiS, po raz pierwszy wypłacona zostanie w 2021 roku, czyli tak jak obiecywał prezes PiS Jarosław Kaczyński. Czternasta emerytura i renta trafi na konta świadczeniobiorców w listopadzie wspomnianego roku, z wyjątkami przewidzianymi do wypłaty w grudniu 2021 i styczniu 2022 roku.

- Rozwiązanie to wyjdzie naprzeciw oczekiwaniom większości emerytów i rencistów, stanowiąc wsparcie finansowe, szczególnie znaczące dla osób pobierających niskie świadczenia emerytalno-rentowe – tłumaczy prace nad czternastkami dla emerytów i rencistów kancelaria premiera Mateusza Morawieckiego na swojej stronie internetowej.

Ile kosztuje sanatorium, które uzdrowisko w Polsce wybrać? Poradnik kuracjusza

Rozszerzona Emerytura plus nie będzie jednak jednakowa dla wszystkich emerytów i rencistów jak trzynastka.

  • Osoby, które otrzymują emerytury lub renty w kwocie nie przekraczającej 2700 złotych brutto otrzymają czternastką o równowartości minimalnej krajowej emerytury.
  • Osoby, których wysokość emerytury lub renty przed dokonaniem odliczeń, potrąceń i zmniejszeń, przekracza kwotę 2700 złotych brutto dostaną czternastkę, ale jej kwota minimalnej krajowej emerytury będzie obniżona o różnicę między kwotą otrzymywanego świadczenia a kwotą 2700 złotych brutto.

Zasady dziedziczenia majątku SPRAWDŹ!

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze