Donald Trump z telefonem

i

Autor: AP Donald Trump z telefonem

Social media

Donald Trump odzyskał konta na Facebooku i Instagramie. Meta się ugięła

2023-02-10 10:57

W czwartek (9.02.2023 r.) rzecznik Mety Andy Stone poinformował, że Meta Platforms Inc odblokowała konta byłego prezydenta USA Donalda Trumpa na Facebooku i Instagramie. Konta Trumpa zostały zawieszone dwa lata temu po zamieszkach na Kapitolu 6 stycznia 2021 r.

Donald Trump wróci na Facebooka i Instagrama. Meta podjęła decyzję

Meta w zeszłym miesiącu zapowiedziała, że zniesie zawieszenie kont Trumpa "w nadchodzących tygodniach", ale zagroziła też ponownym ich zawieszeniem od jednego miesiąca do dwóch lat, jeśli były prezydent znów naruszy politykę tych mediów społecznościowych.

Jak zauważa agencja Reuters, Trump w ten sposób odzyskał dostęp do kluczowych platform, służących docieraniu do wyborców i budowaniu kapitału politycznego przed kolejnym wyborami prezydenckimi, które odbędą się w 2024 r.

Donald Trump na Twitterze. Elon Musk przywrócił mu dostęp

Jesienią 2022 roku Elon Musk, po przejęciu Twittera, przywrócił Trumpowi dostęp do tej platformy. Były prezydent Stanów Zjednoczonych zgromadził tam 87,6 mln obserwujących.

W styczniu 2021 roku, przed zawieszeniem jego kont, Trump miał 23 miliony obserwujących na Instagramie i 34 miliony na Facebooku.

Sonda
Czy Donald Trump był dobrym prezydentem USA?
Pieniądze to nie wszystko - Grzegorz Puda
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze

Materiał sponsorowany