Donald Tusk o drożyźnie

i

Autor: Art Service/ Super Express; Shutterstock Donald Tusk o drożyźnie

Drożyzna w Polsce

Donald Tusk pokazuje horrendalne ceny pomidorów. "Drogo, drożej, PiS"

2023-03-22 15:55

Wszechobecna drożyzna jest głównym tematem medialnego dyskursu oraz prywatnych rozmów Polaków. Jedną z osób, która regularnie monitoruje aktualnie panujące ceny produktów jest lider Platformy obywatelskiej Donald Tusk. Tym razem w mediach społecznościowych pokazał ceny pomidorów. Post opatrzył jednoznacznym komentarzem.

"Wojna cenowa". Donald Tusk o wszechobecnej drożyźnie

Lider Platformy Obywatelskiej Donald Tusk po raz kolejny odnosi się do panującej w Polsce drożyzny. 15 marca 2023 roku zamieścił w mediach społecznościowych film, w którym przedstawiał ceny produktów pochodzące z marca 2015 roku, gdy władzę w Polsce sprawowało jego ugrupowanie polityczne. Zaprezentował ceny pomidorów,oleju cebuli oraz schabu.

"Mój ukochany schaboszczak: wtedy 11,99 za kg, teraz to jest prawie 21 zł" - mówił na nagraniu Donald Tusk. Nagranie nie umknęło uwadze polityków Prawa i Sprawiedliwości. W odpowiedzi Piotr Müller zwrócił się do byłego premiera i lidera PO Donalda Tuska za pośrednictwem nagrania zamieszczonego w mediach społecznościowych. Nie omieszkaj również skomentować "ukochanego schaboszczaka" lidera PO.

"Na koniec: panie Donaldzie: pana ulubiony schaboszczak. Ze sklepu z pana gazetki w 2015 roku za pensję można było kupić około 107 kg. Dzisiaj z tego samego sklepu - około 180 kg. Dzisiaj sprawdzałem" - powiedział Piotr Müller.

Pomidory po 34 zł. Donald Tusk komentuje: "Drogo, drożej, PiS"

Donald Tusk po raz kolejny zdecydował się poruszyć kwestię wciąż rosnących cen żywności. Zamieścił na Twitterze zdjęcie z jednego z bazarków. Na fotografii widoczne są pomidory wraz z szokująco wysoką ceną - 34 zł. Fotografia opatrzona jest krótkim ale wymownym opisem.

"Drogo, drożej, PiS" - napisał lider Platformy Obywatelskiej.

W przytoczonym wcześniej nagraniu, polityk wskazywał, że w marcu 2015 roku cena pomidorów wynosiła 3,99 zł/kg.

Sonda
Czy Twoim zdaniem PiS radzi sobie z drożyzną?
Pieniądze to nie wszystko Artur Soboń
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze