Dramat! Zarobiłeś 400 zł? To za dużo! Nie dostaniesz wsparcia z tarczy antykryzysowej

2020-06-03 10:56 ŁT
przedsiębiorcy/biuro/firma
Autor: materiały prasowe przedsiębiorcy/biuro/firma

Rząd Mateusza Morawieckiego mówi o miliardach złotych, które trafiły do biznesu oraz pracowników, ale nie brakuje też dramatycznych przypadków drobnych przedsiębiorców, którzy z powodu błędów systemowych nie dostali nawet złotówki wsparcia. Przykładem jest jednoosobowa firma, która w maju wykazała 400 zł przychodu, a w kwietniu zaledwie 110 zł. Dla ZUS-u to już 300-proc. wzrost. Skutek? Brak przyznania świadczenia postojowego za maj - informuje serwis bankier.pl.

Oświadczenie postojowe z problemami
- Absurdalne kryterium spadku dochodów w wysokości 15 proc. miesiąc do miesiąca sprawia, że przychody w kwocie 110 zł w kwietniu i 400 zł przychodu w maju to dla ZUS-u już 300-proc. wzrost, który powoduje brak przyznania świadczenia postojowego za maj - czytamy w serwisie.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Pracownik na postojowym. Komu przysługuje świadczenie postojowe?

W opisywanym przez Bankier.pl przykładzie, przedsiębiorczyni chciała złożyć wniosek online, ale system go nie przyjął ze względu na przekroczony próg 300 proc. Co zrobić w takim przypadku? Pozostaje wizyta w oddziale Zakładu Ubezpieczeń Społecznych i złożenie wniosku o przyznanie świadczenia postojowego w formie papierowej. Później pozostaje już jedynie oczekiwanie na decyzję urzędników ZUS. Warto pamiętać, że w ramach tarczy antykryzysowej wsparcie dla przedsiębiorców obowiązuje jedynie do 30 czerwca 2020 r. Póki co nie ma decyzji o przedłużaniu wypłaty świadczenia postojowego.

Przypomnijmy, że to nie pierwsze problemy przedsiębiorców z otrzymaniem wsparcia w ramach rządowych programów pomocowych. W tej sprawie maju interweniował Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców. Otrzymał wydane przez Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej objaśnienia prawne w zakresie możliwości skorzystania ze świadczenia postojowego przez przedsiębiorców prowadzących działalność gospodarczą oraz osoby wykonujące umowy cywilnoprawne. CZYTAJ WIĘCEJ NA TEN TEMAT

SPRAWDŹ KONIECZNIE: Jak złożyć wniosek o świadczenie postojowe

Super Raport 2 VI (goście: Kowal, Grzesiowski)

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj

Źródło: Bankier.pl

Najnowsze