Minister Maląg o waloryzacji 500 plus

i

Autor: Shutterstock, Marek Zieliński/Super Express

Świadczenia socjalne

Dramatyczne słowa minister Maląg o 500 plus! Rodzice załamują ręce

2023-03-20 6:51

Szefowa Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej Marlena Maląg poinformowała na antenie Radia ZET, że na ten moment rząd nie pracuje nad zamianą świadczenia 500+ na 800+. Podkreśliła, że wsparcie rządu dla rodzin jest kompleksowe i systemowe.

500 plus nie zmieni się w 800 plus. Minister Maląg rozwiewa wątpliwości

Zapytana o to, czy rząd rozważa zamianę świadczenia 500+ na 800+, Maląg podkreśliła, że "na ten moment" rząd nie pracuje nad takim rozwiązaniem.

"Wsparcie dla rodzin jest kompleksowe, systemowe. To program Maluch+, który się rozwija, to Rodzinny Kapitał Opiekuńczy, czy świadczenia, które dodatkowo dochodzą" - wymieniła.

"Rodzinom nie żyło się nigdy tak dobrze, jak za PiS".

"Musimy zwrócić uwagę na bardzo trudny czas, kiedy toczy się wojna za naszą wschodnią granicą. My wspomagamy wszystkie rodziny – rodziny z małymi dziećmi i seniorów" - zapewniła szefowa MRiPS.

Jednocześnie zapytana, czy osoby o wysokich dochodach nie powinny pobierać 500+ odpowiedziała, że "to świadczenie jest świadczeniem powszechnym", czyli nie zależnym od dochodów.

Według Maląg, "rodzinom nie żyło się nigdy tak dobrze, jak za PiS".

 Czy rząd wypowie Konwencję Stambulską?

Szefowa MRiPS odpowiedziała również na pytanie słuchaczy Radia ZET, czy zgodnie z deklaracja złożoną 17 lipca 2020 r. na antenie TV Trwam, rząd PiS wypowie Konwencję Stambulską.

"Pamiętam tę wypowiedź i to nie tak było powiedziane. Powiedziałam, że rozważamy różne opcje. Absolutnie, nie będziemy wypowiadać Konwencji Stambulskiej. Do tego już się wielokrotnie odnieśliśmy" - zastrzegła.

"Rząd się nie wycofa. Żadnych zmian tutaj nie przewidujemy" - dodała.

Konwencja Stambulska. Jakie są jej założenia?

Konwencja o zapobieganiu i zwalczaniu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej (tzw. Konwencja Stambulska) została przyjęta i otwarta do podpisu 11 maja 2011 r. w Stambule.

Konwencja zawiera zapisy mówiące m.in. o tym, że przemoc wobec kobiet ma charakter strukturalny i jest jednym z podstawowych mechanizmów społecznych, za pomocą którego kobiety są utrzymywane w stosunku podległości wobec mężczyzn, a przemoc jest uwarunkowana płcią społeczno-kulturową.

Polska, ratyfikując konwencję w 2015 r., złożyła deklarację, że będzie stosować konwencję zgodnie z zasadami i przepisami Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej.

Sonda
Czy uważasz, że 500 plus powinno być waloryzowane?
Pieniądze to nie wszystko Antoni Kolek
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze