Koszyk cen 5 stycznia

i

Autor: GRAFIKA SE Waldemar Kaczmarczyk

Drożyzna dalej pustoszy portfele. Sprawdź nasz pierwszy koszyk cenowy w 2022 roku

2022-01-05 5:58

Gigantyczne podwyżki rachunków za prąd i gaz, a do tego drożyna w sklepach. Nowy rok nie zaczął się dobrze dla naszych portfeli. Ceny rosną, a w najlepszym razie nie spadają. Co tydzień sprawdzamy, ile kosztują podstawowe zakupy w osiedlowym markecie. Za ostatnie ubiegłoroczne zakupy zapłaciliśmy 133,80 zł. Sprawdź, ile kosztuje nasz koszyk zakupów 5.01. 2022. Czy zapłaciliśmy więcej?

Od 10 listopada 2021roku sprawdzamy ceny podstawowych produktów w osiedlowym markecie. Do naszego koszyka wkładamy najbardziej popularne i niezbędne produkty: mięso, wędliny, sery, masło czy warzywa i owoce. Za koszyk w dn. 29 grudnia zapłaciliśmy 133,80 zł, tyle samo do tydzień wcześniej.

Ile kosztuje koszyk [5.01.2022]

Okazało się, że nic nie podrożało, co z pewnością jest dobrą wiadomością. Niestety, choć liczyliśmy, że coś stanieje, tak się nie stało. Z uwagi na galopującą inflację i sezonowe wahania cen niektórych produktów chyba tak nie będzie również w przyszłości. Drożyzna nie słabnie i trzeba mocno zaciskać pasa. Drogi prąd i gaz też wpłynie na wzrost cen. W naszym osiedlowym sklepie żaden z zakupionych produktów nie okazał się tańszy. Nadal bardzo drogie jest masło – prawie 9 zł, olej Kujawski – 10,49 zł, schab bez kości (18,39 zł/kg) czy pierś z kurczaka (19, 49 zł). Nie spadają ceny warzyw i owoców, szynki, sera czy twarogu.

Do naszego koszyka włożyliśmy:

1. Pierś z kurczaka: ( 6,28 zł) - 19,49 zł/kg,

2. Schab bez kości: (11,29 zł) - 18,39 zł/kg,

3. Masło opakowanie 200 g: 8,89 zł,

4. Ser żółty gouda: (4,25 zł) - 29,90 zł/kg,

5. Ser biały półtłusty opakowanie 200 g: 3,79 zł,

6. Parówki Berlinki opakowanie 250 g: 4,89 zł,

7. Szynka tradycyjna: (4, 25 zł) - 29,90 zł/kg,

8. Olej Kujawski 1 litr: 10,49 zł,

9. Jabłka: (1,71 zł) - 3,49 zł/kg,

10. Banany: (2,69 zł )- 4,99 zł/kg,

11. Ziemniaki: (1,58 zł) – 2,45 zł/kg,

12. Pomidory: (6,27 zł) - 14,59 zł/kg,

13. Chleb zwykły: 3,79 zł,

14. Jajka 10 szt. ściółkowe: 8, 89 zł,

15. Herbata w torebkach Lipton 100 sztuk: 15,79 zł,

16. Kawa rozpuszczalna Nescafe 200 g: 18,89 zł,

17. Mydło kostka: 1,49 zł

18. Płyn do mycia naczyń Ludwik 450 g: 4,09 zł

19. Papier toaletowy 10 rolek: 7,79 zł

20. Czekolada mleczna Wedel 90 g: 3,69 zł

Koszt naszego koszyka to 133,80 zł. W nawiasie podajemy, ile faktycznie zapłaciliśmy za produkty na wagę, kupując np. 0,61 kg schabu wieprzowego czy 0,32 kg piersi z kurczaka.

Tańczące z promocjami 03.01.2022
Sonda
W jakich sklepach najczęściej robisz zakupy?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze