zakupy/sklepy spożywcze

i

Autor: shutterstock

Drożyzna w Polsce! Sprawdziliśmy, ile kosztuje koszyk podstawowych zakupów

2021-11-10 11:32

W sklepach jest coraz drożej, co z bólem widzimy przy sklepowej kasie. Za podstawowe produkty płacimy dużo więcej niż jeszcze miesiąc, a nawet tydzień wcześniej. Ceny galopują, a końca nie widać. Postanowiliśmy sprawdzić, jak rosną ceny. Zrobiliśmy podstawowe zakupy w osiedlowym markecie i będziemy przy kolejnych wizytach porównywać ceny. Zobacz, ile zapłaciliśmy za koszyk zakupów.

Drożyzna atakuje. Płacimy coraz więcej za zakupy i widzimy jak wszystko podrożało. Postanowiliśmy sprawdzić, jak rosną ceny. Zrobiliśmy zakupy w osiedlowym markecie. Do naszego koszyka trafiły podstawowe artykuły, niezbędne w gospodarstwie domowym – mięso, wędliny, sery, masło czy warzywa i owoce. Za koszyk zapłaciliśmy 124,29 zł. Za tydzień sprawdzimy, ile więcej zapłacimy, kupując te same produkty.

Jak najszybciej zatankujcie! Ceny paliw w tym tygodniu poszybują w górę

Patrząc na prognozy dotyczące inflacji, a także tego co dzieje się ogólnie na rynku i w handlu, ale też w gospodarce, nie spodziewamy się dobrych wieści. W sklepach nadal będzie coraz drożej. A przecież drożeje też paliwo, w górę idą opłaty za prąd i gaz. Według ekspertów NBP, inflacja powinna sięgnąć szczytu w pierwszym kwartale 2022 roku i wyniesie ona 7 proc. Ceny przed świętami mogą być prawdziwym szokiem. Zdecydowanie musimy się przygotować na podwyżki i to praktycznie większości produktów spożywczych.

Koszyk zakupów

Do naszego koszyka włożyliśmy:

1. Pierś z kurczaka: 19,49 zł/kg, (0,32 kg- 6,28 zł)

2. Schab bez kości: 16,19 zł/kg, (0,61 kg - 9,94 zł)

3. Masło  opakowanie 200 g: 7,19 zł

4. Ser żółty gouda: 29,90 zł/kg, (0,23 kg - 4,25 zł)

5. Ser biały półtłusty opakowanie  200 g: 2,39 zł

6. Parówki Berlinki opakowanie  250 g: 4,89 zł

7. Szynka tradycyjna: 29,90 zł/kg,  (0,14 kg - 4,25 zł)

8. Olej kujawski 1 litr: 10,49 zł

9. Jabłka: 3,49 zł/kg (0,49 kg - 1,71 zł)

10. Banany: 4,99 zł/kg (0,54 kg- 2,69 zł)

11. Ziemniaki: 0,89 zł/kg (0,65 kg- 0,57 zł)

12. Pomidory: 7,99 z/kg (0,43 kg - 3,44 zł)

13. Chleb zwykły: 3,39 zł

14. Jajka 10 szt. ściółkowe: 8,39 zł

15. Herbata w torebkach Lipton 100 sztuk: 15,79 zł

16. Kawa rozpuszczalna Nescafe 200 g: 18,89 zł

17. Mydło kostka: 1,49 zł

18. Płyn do mycia naczyń Ludwik 450 g: 4,09 zł

19. Papier toaletowy 10 rolek: 7,79 zł

20. Czekolada mleczna Wedel 90 g: 3,79 zł.

Koszt naszego koszyka to 124,29 zł. W nawiasie podajemy, ile faktycznie zapłaciliśmy za produkty na wagę, kupując np. 0,61 kg schabu wieprzowego czy 0,32 kg piersi z kurczaka.

Tańczące z promocjami 04.11.2021
Sonda
Czy odczułeś/aś ostatni wzrost cen?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze