PKP Intercity

i

Autor: materiały prasowe Darmowe przejazdy dla najmłodszych z okazji Dnia Dziecka

Dzień Dziecka 2022 w PKP. Darmowe przejazdy dla najmłodszych w PKP Intercity

2022-05-25 12:37

Dzień Dziecka obchodzimy 1 czerwca. Z okazji święta wspaniały prezent przygotowały polskie koleje. PKP Intercity w Dniu Dziecka oferuje darmowe przejazdy dla najmłodszych. Dzieci i młodzież do 16 roku życia mogą podróżować pociągami wszystkich kategorii za darmo. Jedyny warunek to pobranie biletu w kasie biletowej lub u konduktora.

Dzień Dziecka 2022. Darmowe przejazdy PKP Intercity dla najmłodszych pasażerów

Z okazji Dnia Dziecka PKP Intercity przygotowało niespodziankę dla najmłodszych podróżników. W środę 1 czerwca będą mogli oni podróżować bezpłatnie, w drugiej klasie wszystkich pociągów PKP Intercity. Wystarczy jedynie pobrać darmowy bilet w kasie biletowej lub u konduktora. W przypadku pociągów kategorii EIP, realizowanych przez Pendolino, darmowy bilet można pobrać wyłącznie w kasie.

Zobacz też: Najdroższe wakacje w historii. Ceny wyjazdów wakacyjnych 2022. “Polacy takich cen wakacji nie widzieli nigdy”

Do darmowego biletu w drugiej klasie uprawnia dokument potwierdzający wiek dziecka, który należy okazać również podczas kontroli biletów – może to być dowód osobisty, paszport, legitymacja szkolna, a nawet książeczka zdrowia. Dzieci poniżej 4. roku życia mogą podróżować pociągami przewoźnika na podstawie biletu jednorazowego z ulgą 100 proc. Należy pamiętać, że bilety będą ważne jedynie na przejazd, na który zostaną wystawione – na każdą podróż trzeba więc pobrać oddzielny bilet.

Zniżki w PKP także dla dorosłych

Aby skorzystać z Biletu Rodzinnego wystarczy podróżować w grupie od 2 do 5 osób, w której jest dziecko poniżej 16. roku życia. Wówczas każdy z członków grupy otrzyma 30-procentową zniżkę na bilet. Osoby posiadające ulgi ustawowe korzystają ze swoich indywidualnych uprawnień.

Zobacz też: Rozkład jazdy PKP. W tym roku aż trzy zmiany

Z atrakcyjnych ulg skorzystają również posiadacze Karty Dużej Rodziny. Oprócz ustawowej ulgi 37% otrzymają również 30% upustu na zakupione bilety – wystarczy, że przynajmniej dwie uprawnione osoby będą podróżowały wspólnie. Dziecko, które korzysta z promocji z okazji Dnia Dziecka, może być również uczestnikiem grupy Biletu Rodzinnego lub Dużej Rodziny.

Tańczące z Promocjami 19-05-22

Prezent na Dzień Dziecka: rodzinna wycieczka. Atrakcje na krakowskim Dworcu Głównym

Darmowy bilet można wykorzystać na podróż w dowolnie wybrane miejsce, ale wartym rozważenia tego dnia kierunkiem jest Kraków. Na krakowskim Dworcu Głównym odbędzie się jednodniowa wystawa taboru kolejowego. Najmłodsi wraz z rodzicami będą mogli dokładnie obejrzeć pociągi, zwiedzić ich wnętrze, porozmawiać z konduktorem, a nawet usiąść na fotelu maszynisty. Na dzieci czekać będą także konkursy z nagrodami. Wstęp na wydarzenie będzie darmowy.

Jak spędzić dzień dziecka w 2022? Darmowe przejazdy dla najmłodszych w pociągach Kolei Mazowieckich zachęcają do rodzinnych wycieczek

1 czerwca dzieci i młodzież poniżej 16. roku życia będą mogły bezpłatnie podróżować pociągami KM na podstawie dokumentu potwierdzającego ich wiek. Dokumentem może być legitymacja szkolna, dowód osobisty, paszport lub książeczka zdrowia. Oferta specjalna łączy się z ofertą Przejazdy rodzinne. W związku z tym, rodzice bądź opiekunowie podróżujący z dzieckiem poniżej 16. roku życia mają możliwość skorzystania z ulgi 35 proc. na podstawie biletu jednorazowego.

Sonda
Co dajesz w prezencie na Dzień Dziecka?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze