Gigantyczna waloryzacja! Emeryci dostaną dodatkowo nawet 6000 złotych

2020-06-27 8:39 DR, ŁT
Emeryt
Autor: Shutterstock Dziś więcej osób wybrałoby profesjonalną instytucję, co jest satysfakcjonujące, bo od lat edukujemy seniorów i wskazujemy na ryzyka, jakie wiążą się z zawarciem umowy z nieprofesjonalną osobą. Wciąż wielu seniorów pozostaje jednak niezdecydowanych – mówi Robert Majkowski.

Nie tylko waloryzacja emerytur sprawia, że wzrastają świadczenia seniorów. Jeśli jesteś emerytem, ale nadal pozostajesz aktywny zawodowo, możesz liczyć na dodatkowy zastrzyk pieniędzy, który podwyższy wysokość twojego świadczenia. Wszystko dzięki nowym przepisom zawartym w rządowej tarczy antykryzysowej. Sprawdź, jak poza waloryzacją emerytur, otrzymać wyższą emeryturę.

Waloryzacja emerytur. I co dalej?
Masz emeryturę, ale nie zakończyłeś jeszcze kariery zawodowej i pracujesz na umowę zlecenie lub o dzieło? A może prowadzisz własną działalność gospodarczą? W czasach pandemii koronawirusa przysługują ci, tak jak innym pracownikom, specjalne świadczenia przewidziane w tarczy antykryzysowej. Mają one sprawić, by negatywne skutki kryzysu były mniej odczuwalne przez osoby zatrudnione. Chodzi m.in. o świadczenie postojowe, do którego mają prawo pracownicy objęci postojem ekonomicznym. Również emeryci! I dlatego możesz otrzymać dodatkowo nawet 6240 zł w ramach świadczenia postojowego. Na takie pieniądze możesz liczyć, jeśli jesteś zatrudniony na umowę o dzieło lub zlecenie, a twoje wynagrodzenie wynosi ponad 2080 zł miesięcznie.

ZOBACZ TEŻ: Emeryci dostaną dodatkowe 350 zł do emerytury! Ogromna waloryzacja emerytur

Dodatek do emerytury. Jak dostać 6 tys. zł?
Wnioskować o postojowe można trzykrotnie, a to oznacza, że w tym czasie zyskasz do swojej emerytury ponad 6 tys. zł.  Jeśli jesteś właścicielem firmy, też możesz otrzymać świadczenie - pod warunkiem, że twój majowy przychód spadł o 15 proc. w porównaniu z kwietniem. Masz emeryturę, ale nie zakończyłeś jeszcze kariery zawodowej i pracujesz na umowę zlecenie lub o dzieło? A może prowadzisz własną działalność gospodarczą? W czasach pandemii koronawirusa przysługują ci, tak jak innym pracownikom, specjalne świadczenia przewidziane w tarczy antykryzysowej. Mają one sprawić, by negatywne skutki kryzysu były mniej odczuwalne dla pracowników. Chodzi m.in. o świadczenie postojowe, do  którego mają prawo zatrudnieni objęci postojem ekonomicznym. Również emeryci! I dlatego możesz otrzymać dodatkowo nawet 6240 zł w ramach świadczenia postojowego. Na takie pieniądze możesz liczyć, jeśli jesteś zatrudniony na umowę o dzieło lub zlecenie, a twoje wynagrodzenie wynosi ponad 2080 zł miesięcznie. Wnioskować o postojowe można trzykrotnie, a to oznacza, że w tym czasie zyskasz do swojej emerytury ponad 6 tys. zł.  Jeśli jesteś właścicielem firmy, też możesz otrzymać świadczenie - pod warunkiem, że twój majowy przychód spadł o 15 proc. w porównaniu z kwietniem.  

CZYTAJ TEŻ: Recepta na dobre samopoczucie i lepszą ODPORNOŚĆ [PORADNIK]

Coraz trudniejsza sytuacja powodziowa na Podkarpaciu

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj