Emerytura       i pensja       bez podatku!

i

Autor: GRAFIKA SE Anna Szamborska Emerytura i pensja bez podatku!

Emerytura bez podatku! Seniorzy dostaną więcej pieniędzy do ręki

2021-04-25 20:52

Uwaga emeryci – nadchodzi emerytura bez podatku! Jednym z założeń nowego programu Prawa i Sprawiedliwości nazywanego Nowym Ładem, ma być - wedle doniesień - właśnie likwidacja obowiązku odprowadzenia podatku dochodowego dla seniorów, których wysokość emerytury nie przekracza 2500 zł brutto. W naszej tabeli sprawdzisz, ile możesz zyskać na emeryturze bez podatku. Może być to nawet 500 zł.

Emerytury bez podatku. Ważny element Nowego Ładu

Ważni politycy PiS przyznają, że zwolnienie emerytur z podatku jest bardzo prawdopodobnym rozwiązaniem, które może znaleźć się w Nowym Ładzie. Ten program PiS miał ogłosić jeszcze pod koniec ubiegłego roku. Pogarszająca się sytuacja pandemiczna zmusiła PiS do zmiany terminu na marzec, a teraz mówi się o maju. - To na pewno byłoby świetne rozwiązanie, jest tylko kwestia granicy, czy do 2,5 tysięcy złotych czy mniej – mówi nam ważny polityk obozu rządzącego. Miliony emerytów liczą, że to właśnie w przyszłym miesiącu, czyli w maju rząd przyjmie emerytury bez podatku, które wedle doniesień mają stanowić jedną z propozycji władz dla najstarszych Polaków. Kto będzie mógł skorzystać z nowych rozwiązań? Likwidacja obowiązku odprowadzenia podatku dochodowego do 30 tys. zł rocznie oznacza, że zadowoleni ze zmian będą ci seniorzy, których miesięczna wysokość świadczeń nie przekracza 2500 zł brutto. Przykładowo, emeryt, który obecnie dostaje „na rękę” 1066 zł, po zmianach będzie mógł liczyć na 1250 zł. Dokładne wyliczenia znajdziesz w tabeli poniżej.

ZOBACZ: 4000 zł dodatku do emerytury. Sprawdź, jak otrzymać pieniądze?

Ponad 1500 zł zwrotu podatku DLA WSZYSTKICH! Ogromna ulga podatkowa na internet
Sonda
Zapowiadane emerytury bez podatku powinny obowiązywać:

TABELĘ Z WYLICZENIEM EMERYTURY BEZ PODATKU ZNAJDZIESZ PONIŻEJ!

Konwencję programową Prawa i Sprawiedliwości, na której miała się odbyć prezentacja Nowego Ładu, czyli nowego społeczno-gospodarczego programu ugrupowania planowano na sobotę 20 marca, ale ze względu na walkę z pandemią została ona przełożona. Nowego terminu konwencji dotychczas oficjalnie nie podano. Wiceminister rozwoju, pracy i technologii Olga Semeniuk powiedziała, że prezentacja programu Nowy Polski Ład nastąpi prawdopodobnie 8 maja.

Zgodnie z zapowiedzią, Nowy Ład ma się składać z następujących obszarów: Plan na zdrowie, Uczciwa praca - godna płaca, Dekada rozwoju, Rodzina i dom w centrum życia, Polska - nasza ziemia, Przyjazna szkoła i kultura na nowy wiek, Dobry klimat dla firm, Czysta energia - czyste powietrze, CyberPoland 2025, Złota jesień życia.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze