Emeryci

i

Autor: SHUTTERSTOCK Emeryci

Emerytury bez podatku. Decyzja zapadła!

2021-03-12 4:51

Rząd wciąż trzyma w tajemnicy szczegóły programu "Nowy Ład", a do mediów co rusz wyciekają nowe informacje. Jedną z nich jest kolejny pomysł PiS na wsparcie seniorów. Mowa o emeryturze bez podatku do 2,5 tys. zł. Tajny plan Jarosława Kaczyńskiego ma zostać ujawniony 20 marca. Polacy w tej sprawie są jednomyślni już dziś! Dane nie postawiają złudzeń - decyzja zapadła!

Seniorzy w tym roku mają wiele powodów do radości. Rekordowa waloryzacja emerytur, trzynaste oraz czternaste świadczenia. To jednak nie wszystko. Według różnych przecieków, seniorzy niebawem mają otrzymać od państwa kolejny prezent. 20 marca PiS ogłosi program odbudowy po kryzysie - "Nowy Ład". Już teraz mówi się, że jego częścią będą kwota wolna od podatku w wysokości 30 tys. zł i emerytura bez podatku do 2,5 tys. zł. Emerytury bez podatku oznaczają więcej pieniędzy w kieszeniach po otrzymaniu wypłaty świadczenia emerytalnego z ZUS. Pomysł dotyczyłby aż 65 proc. seniorów - tyle według szacunków GUS otrzymuje co miesiąc do 2,5 tys. zł. Autorem tego pomysłu ma być sam Jarosław Kaczyński, który już teraz planuje zebranie elektoratu przed wyborami w 2023 roku.

Obecnie szczegóły są trzymane w tajemnicy lub doprecyzowywane. Nawet Marlena Maląg, minister Rodziny i Polityki Społecznej pytana w mediach o informacje dotyczące zwolnienia emerytur do kwoty 2,5 tys. zł z podatku, odpowiedziała, że warto poczekać do oficjalnego ogłoszenia programu. Postanowiliśmy więc zapytać Polaków, czy popierają pomysł PiSu w sprawie emerytury bez podatku. Dane nie pozostawiają złudzeń!

Odszkodowania za szczepienia. Polacy chcą pieniędzy za ostre powikłania! Kiedy je dostaną? Znamy datę

W niedawno przeprowadzonej sondzie, zadaliśmy Polakom pytanie, czy emerytura bez podatku to dobry pomysł. Okazuje się, że obywatele są niemal zgodni. Decyzja jest jednogłośna! Aż 88,5 proc. z ponad 25 tys. głosujących czytelników superbiz.pl uważa, że PiS powinien wprowadzić emeryturę bez podatku. Decyzja ta nie powinna dziwić, bowiem seniorzy w Polsce nie mają lekko. Emerytury w Polsce są bardzo niskie i wielu seniorów ledwo wiąże koniec z końcem. Dzięki emeryturom bez podatku seniorzy otrzymywaliby z ZUS znacznie wyższe świadczenia. Są jednak i tacy, którzy nie popierają rządowego planu. Zaledwie 8,5 proc. ankietowanych odpowiedziało, że nie opowiada się za dodatkowymi pieniędzmi dla seniorów. Kolejne 3 proc. uznało zaś, że nie ma w tej sprawie zdania.

Nowy Ład to propozycja PiS dla Polski, o którym premier Morawiecki mówi, że będzie "kołem zamachowym dla wyjścia z kryzysu". Program może okazać się także dla wielu seniorów nową finansową rzeczywistością. O planie na Nowy Ład mówił m.in. Jarosław Kaczyński, nazywając program "bardzo poważną propozycją dla społeczeństwa". "Nowy Ład jest wielką szansą dla kraju, dla wielu polskich rodzin, ogólnie dla wielu ludzi, także tych, którzy ze względu na wiek już rodzin nie mają – mówił lider PiS. Więcej szczegółów na ten temat poznamy prawdopodobnie 20 marca.

SPRAWDŹ: Specjalny przelew wysłany na konta Polaków. Sprawdź, czy dostałeś ten prezent

Ile zyskają emeryci, którzy nie będą musieli płacić podatku od swojego świadczenia? ZOBACZ W TABELI PONIŻEJ!

Najnowsze