Disney

i

Autor: Pixabay

Masowe zwolnienia

Fala zwolnień z pracy! Światowy gigant rozpoczął wyrzucanie z pracy 7 tys. osób

2023-03-28 12:13

W Walt Disney Company rozpoczynają się pierwsze zwolnienia. Ostatnia grupa pożegna się z pracą do końca kata 2023 roku. Łączna liczba osób, które stracą pracę to aż 7 000.

Na początku lutego 2023 roku Walt Disney Company informował o planach zwolnienia 7 tys. pracowników. Według doniesień Reutersa rozpoczęła się pierwsza fala zwolnień. 

Masowe zwolnienia w Walt Disney Company

Pierwsze zwolnienia dotyczą głównych działów firmy - Disney Entertainment, Disney Parks, Experiences and Products oraz działań korporacyjnych. "ESPN nie jest dotknięty rundą cięć w tym tygodniu, ale oczekuje się, że zostanie włączony do późniejszych rund" - informuje agencja Reuters.

3,6 proc. personelu zostanie zwolnione co umożliwi firmie minimalizację kosztów i zwiększy opłacalność streamingu. Szacowane oszczędności to aż 5,5 mld dolarów. 

"Disney zacznie powiadamiać pierwszą grupę pracowników, których dotyczy redukcja w ciągu najbliższych czterech dni. Druga, większa runda redukcji zatrudnienia nastąpi w kwietniu i obejmie kilka tysięcy osób. Ostatnia runda rozpocznie się przed początkiem lata" - poinformował dyrektor korporacji Bob Iger.

Wielkie korporacje podejmują decyzje o redukcji etatów

Disney to kolejna wielka korporacja, która podjęła decyzję o masowych zwolnieniach. Podobne działania wdrożyły m.in. Amazon, Walmart, Meta, General Motors.

Sonda
Czy obawiasz się masowych zwolnień w pracy?
Pieniądze to nie wszystko Witold Orłowski
Najnowsze