Biznes komputer

i

Autor: pixabay.com

CSIRT NASK ostrzega

Fałszywe prośby o przesłanie oferty. CSIRT NASK ostrzega przed kolejnymi oszustwami

2022-09-14 17:15

Oszuści, pod pozorem prośby o przekazanie oferty, starają się nakłonić ofiarę do kliknięcia w zawartość wiadomości e-mail. Celem jest infekcja komputera szkodliwym oprogramowaniem - ostrzega CSIRT NASK.

CSIRT NASK ostrzega przed oszustwami

Zespół Reagowania na Incydenty Bezpieczeństwa Komputerowego Naukowej i Akademickiej Sieci Komputerowej (CSIRT NASK) zaobserwował powrót kampanii malspamowej, której celem jest infekcja komputera szkodliwym oprogramowaniem z rodziny Formbook.

"Oszuści, pod pozorem prośby o przekazanie oferty, starają się nakłonić ofiarę do kliknięcia w zawartość wiadomości e-mail (w tym przypadku obrazek stylizowany na ikonę pliku w formacie pdf)" - tłumaczą eksperci.

Forum w Karpaczu 2022: Wojciech Pawlak

Fałszywe prośby o przesłanie oferty. Mogą zainfekować komputer

"Kliknięcie w obrazek sprawia, że na urządzenie ofiary zostaje pobrane archiwum Cabinet, zawierające plik wykonywalny EXE. Po jego uruchomieniu system infekowany jest szkodliwym oprogramowaniem" - wyjaśniają.

Oprogramowanie daje przestępcom zdalny dostęp do zainfekowanego komputera i pozyskanie zapisanych w nim wrażliwych informacji, w tym danych logowania do serwisów internetowych.

Sonda
Czy padłeś/aś kiedyś ofiarą oszustwa internetowego?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze