Daniel Obajtek

i

Autor: Art Service/Super Express Daniel Obajtek

Fuzja Orlenu i Lotosu

Formalności stało się zadość. Fuzja Orlenu i Lotosu zarejestrowana w sądzie

2022-08-01 10:13

Koncern multienergetyczny nabiera kształtu. Po tym jak 29. 07, PKN Orlen i PGNiG podpisały plan połączenia spółek, polegający na przeniesieniu majątku PGNiG do Orlenu w zamian za akcje Orlenu, dzisiaj spółka poinformowała, o fakcie połączenia PKN Orlen i Grupy Lotos zostały wpisane do rejestru sądowego. -Połączenie PKN Orlen z Grupą Lotos stało się faktem i zostało zarejestrowane. "Od dzisiaj jesteśmy jedną firmą" - napisał na Twitterze w poniedziałek rano Daniel Obajtek, prezes Orlenu.

Powstaje koncern multienergetyczny

W lipcu nadzwyczajne walne zgromadzenie PKN Orlen zgodziło się na połączenie spółki z Grupą Lotos poprzez przeniesienie całego majątku gdańskiej spółki na Orlen w zamian za akcje nowej emisji. Zgodę na połączenie wyrazili także akcjonariusze Grupy Lotos.

W związku z połączeniem PKN Orlen wyemituje 198.738.864 akcje serii E. Zgodnie z przegłosowanym parytetem za jedną akcję Lotosu każdemu z jej posiadaczy zostanie przyznane 1,075 akcji emisji połączeniowej Orlenu.

-PKN Orlen informuje że na podstawie danych z Centralnej Informacji Krajowego Rejestru Sądowego powziął w dniu dzisiejszym informację o wpisie w rejestrze przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego w dniu 1 sierpnia 2022 roku przez Sąd Rejonowy dla Łodzi-Śródmieścia w Łodzi XX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego połączenia PKN Orlen ze spółką Grupa Lotos, podwyższenia kapitału zakładowego oraz zmian statutu PKN Orlen uchwalonych przez Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie PKN Orlen w dniu 21 lipca 2022 roku - napisano w komunikacie.

Karpacz 2021: Daniel Obajtek

Przypomnijmy, że w czerwcu tego roku, Komisja Europejska dała zielone światło PKN Orlen na przejęcie kontroli nad Grupą Lotos.

- Planujemy przejęcie spółki na przełomie lipca i sierpnia tego roku. Jeszcze w tym roku przeprowadzimy fuzję z PGNiG. Wtedy powstanie największy multienergetyczny koncern w tej części Europy - zapowiedział Daniel Obajtek, prezes PKN Orlen.

Sonda
Czy połączenie Orlenu i Lotosu to dobry pomysł?

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki

Najnowsze