brexit

i

Autor: Shutterstock brexit

Gigantyczna kara dla Wielkiej Brytanii za Brexit

2017-05-24 14:37

Od kiedy tylko stało się jasne, że Wielka Brytania zamierza opuścić Unię Europejską, pojawiały się głosy, że dla Wyspiarzy ten proces nie będzie bezbolesny. Obecnie mówi się nawet o 100 mld euro (419 mld zł) „kary”, którą miałaby zapłacić Wielka Brytania za Brexit. Tymczasem strona brytyjska o takiej kwocie nie chce nawet słyszeć. Grozi odejściem od stolika negocjacyjnego z UE.

Według Brukseli, Wielka Brytania ma wobec UE gigantyczne zobowiązania, które powinny zostać uregulowane mimo opuszczenia przez nią wspólnoty. Mówi się o kwotach od 40 do nawet 100 mld euro (168-419 mld zł). Z kolei instytucje brytyjskie skłonne są uznać za słuszną kwotę ok. 6 mld euro (25 mld zł), choć, zdaniem brytyjskich władz, to i tak za dużo.

ZOBACZ TEŻ: Opłakane skutki Brexitu dla polskich eksporterów

Wielka Brytania grozi, że, jeśli Unia nie złagodzi tonu co do wysokości „kary za Brexit”, odejdzie od stolika negocjacyjnego z Brukselą. Takiego rozwiązania wszyscy będą starali się uniknąć, bo byłoby niekorzystne dla obu stron.

Źródło: forsal.pl

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze