Ogromna podwyżka dla Kaczyńskiego! Prezes PiS dostanie większą emeryturę

2020-02-13 6:35 TŁ, WSB
Jarosław Kaczyński
Autor: Andrzej Lange Jarosław Kaczyński

Waloryzacja rent i emerytur 2020. Fantastyczne wieści dla wszystkich emerytów i rencistów, którzy dostają świadczenia wyższe od przeciętnych. A im wyższa emerytura, tym większe powody do zadowolenia. Dlatego z tegorocznej rekordowej waloryzacji rent i emerytur w szczególności ucieszą się politycy, którzy pobierają emeryturę z ZUS. Wśród nich prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński, który co miesiąc otrzymuje 6623 złotych świadczenia emerytalnego.

Emerytura Jarosława Kaczyńskiego
Waloryzacja emerytur 2020 jest przesądzona. Emeryci i renciści od 1 marca 2020 roku otrzymają wyższe świadczenia niż przewidywał rząd Mateusza Morawieckiego.
Realny wzrost płac w 2019 roku oraz inflacja dotykająca emerytów i rencistów były na tyle duże, że waloryzacja osiągnie poziom 3,56 proc. Minimalna emerytura od 1 marca 2020 wzrośnie do 1200 złotych brutto (1025 złotych netto, wzrost o ok. 82 złote "na rękę"), a następnie emeryci i renciści otrzymają netto po ok. 57 złotych, by, od pewnego momentu, zastosowana była waloryzacja procentowa. Ile dokładnie ZUS wypłaci emerytom i rencistom? PRZECZYTAJ TUTAJ (TABELA).

ZOBACZ TEŻ: Waloryzacja 2020. Emeryci dostaną premię! Sprawdź, o ile wzrosną dodatki do emerytur

Waloryzacja kwotowo-procentowo zakłada, że największe powody do radości mają najbogatsi emeryci, m.in. politycy. Jednym z najbardziej znanych "emerytowanych" czynnych polityków jest prezes partii rządzącej. Jarosław Kaczyński na emeryturę przeszedł w 2016 roku, po ukończeniu 67 lat, czyli dwa lata po spełnieniu kryterium wiekowego dla mężczyzn uprawniającego do otrzymywania świadczenia z ZUS.

Kaczyński z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych dostaje 6623 złote brutto. To suma o jakieś przeciętny emeryt w Polsce może pomarzyć. Podobnie z waloryzacją swojego świadczenia. W tym roku w marcu szef PiS dostanie 236 złotych podwyżki! Oznacza to, że Kaczyński będzie pobierał z ZUS już prawie 6900 złotych!

CZYTAJ KONIECZNIE: Krystyna Pawłowicz USZCZĘŚLIWIONA? To prezent od Jarosława Kaczyńskiego

A to nie jedyne wsparcie finansowe jakie otrzyma znany polityk. Warto pamiętać, że emerytów i rencistów w tym roku czeka jeszcze inny zastrzyk gotówki. Rząd, podobnie jak na wiosnę 2019, także i teraz przygotował program Emerytura plus, czyli trzynaste emerytury i renty. Póki co projekt trzynastek dla emerytów i rencistów z poprawkami Senatu wrócił do Sejmu, wszystko wskazuje na to, że posłowie przegłosują sprawę Emerytury plus i ta, zgodnie z zapowiedziami, trafi na konta świadczeniobiorców w kwietniu i maju 2019 roku.

Ile kosztuje sanatorium, które uzdrowisko w Polsce wybrać? Poradnik kuracjusza

Najnowsze