Mateusz Morawiecki

i

Autor: AP PHOTO Mateusz Morawiecki

Gigantyczne pieniądze z UE dla Polski. Premier Morawiecki ogłasza nowy program inwestycyjny

2021-01-18 12:33

- W marcu 2020 roku musieliśmy wprowadzić w Polsce stan zagrożenia epidemicznego. Dzisiaj przystępujemy do wielkiego rozwoju inwestycyjnego. W UE pozyskaliśmy dodatkowe środki, które chcemy przeznaczyć na odbudowę po epidemii - zapowiedział na poniedziałkowej konferencji prasowej szef rządu Mateusz Morawiecki. W ramach tzw. umowy partnerstwa do Polski z Brukseli trafi 76 mld euro, czyli ok. 350 mld złotych.

- Dzisiaj przystępujemy do konsultacji i do inwestowania ogromnych środków, które w ostatnich miesiącach wynegocjowaliśmy w Brukseli. To dodatkowe fundusze, które chcemy przeznaczyć przede wszystkim na odbudowę po epidemii - podkreślił premier Morawiecki. Przedstawiona tzw. umowa partnerstwa obejmuje 76 mld euro na lata 2021-2027, czyli ponad 350 mld zł. - To historyczne środki, które są tylko częścią z całej wielkiej puli przysługującej Polsce, bo jest to ok. 770 mld zł - dodał szef rządu.

Ruszył bunt przedsiębiorców. Otworzyli lokale mimo zakazów

Biedronka – banany za DARMO! Dezodoranty i Persil też! WIELKIE promocje od 18.01

Na co zostaną przeznaczone miliardy euro z UE? Jak zapewnił premier m.in. na utrzymanie miejsce pracy i tworzenia innowacyjnych miejsc pracy. - Ale to nie tylko miejsc pracy, jak również ochrona środowiska i poprawa komfortu życia - dodał szef rządu.

- Planowanie długoterminowe jest po to, żeby Polska miała szansę dogonić średnią unijną w najbliższych latach. Chcemy też, by za 10 lat nakłady na Badania i Rozwój się rozwinęły. Jakość rozwoju gospodarczego zależy od nowoczesności gospodarki (...) Planowanie długoterminowe jest po to, żeby Polska miała szansę dogonić średnią unijną w najbliższych latach. Chcemy też, by za 10 lat nakłady na Badania i Rozwój się rozwinęły. Jakość rozwoju gospodarczego zależy od nowoczesności gospodarki - powiedział Morawiecki.

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze