Seniorzy

i

Autor: Pixaby

Godziny dla seniorów w sklepach odzieżowych. Kiedy można zrobić zakupy?

2020-10-15 14:19

Sytuacja związana z pandemią COVID-19 staje się dramatyczna. Bez natychmiastowych działań może się okazać, że nasza służba zdrowia nie wytrzyma obciążenia, a dobowa liczba zachorowań przekroczy 10 tysięcy. Rząd wprowadza kolejne regulacje, które mają zahamować rozwój epidemii. Od czwartku, 15 października wróciły godziny dla seniorów. Obowiązują one w większości sklepów, ale nie wszystkich. Zobacz, kiedy można robić zakupy w placówkach z odzieżą.

Według zarządzenia rządu od czwartku, 15 października obowiązują godziny dla seniorów. Od 10 do 12 w wybranych sklepach zakupy zrobią jedynie osoby powyżej 60 roku życia. Dotyczy to również placówek Poczty Polskiej. Co ważne, zasady te nie będą działały w weekendy.

Zobacz również: Całkowity zakaz sprzedaży alkoholu w Polsce? Rząd ma taki plan

W jakich sklepach obowiązują godziny dla seniorów?

Zgodnie z ustalenia godziny dla seniorów nie obowiązują w sklepach odzieżowych, meblarskich oraz marketach ze sprzętem budowlanym i artykułami gospodarstwa domowego. Oznacza to, że w godzinach 10-12 w tych placówkach zakupy może zrobić każdy. Godziny dla seniorów obowiązują natomiast w sklepach spożywczych, drogeriach i aptekach. Należy zatem pamiętać, że są one wprowadzone w popularnych sieciach handlowych jak Lidl czy Biedronka.

Sprawdź także: Nadciąga gigantyczne bezrobocie. Sami pracodawcy mówią, że będą zwalniać tysiące ludzi

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze