Samolot PLL LOT

i

Autor: LOT / materiały prasowe Samolot PLL LOT

Gotowi na wakacje? PLL LOT z letnią siatkę połączeń. Aż 14 nowych tras!

2021-04-23 12:21

Linia PLL LOT planuje uruchomienie najpopularniejszych sezonowych kierunków. Nowe, wakacyjne destynacje wystartują z sześciu regionalnych lotnisk 18 czerwca. Pasażerowie będą mogli wybrać się m.in. z Poznania na Majorkę, z Gdańska do Burgas, czy z Wrocławia do Barcelony. A na tym lista się nie kończy. Kolejne połączenia sezonowe i regularne będą stopniowo pojawiały się w rozkładach LOT-u. Docelowy kształt siatki i częstotliwość połączeń w sezonie letnim 2021 r. będzie uzależniony od sytuacji epidemicznej na świecie - podała w czwartek spółka.

Nowe trasy wakacyjne

Zgodnie z zapowiedziami, tego lata na pasażerów czeka więcej połączeń turystycznych. Linia PLL LOT planuje uruchomienie najpopularniejszych sezonowych kierunków z sześciu regionalnych lotnisk. Najwięcej, bo aż siedem, przewoźnik otworzy z Katowic. Loty wystartują już 18 czerwca, a większość z nich będzie obsługiwana raz w tygodniu. Bilety są już w sprzedaży.

W wakacje LOT uruchomi 14 nowych połączeń:

  • z Gdańska do Burgas
  • z Katowic do Kalamaty, Barcelony, Burgas (4 razy w tygodniu), Aktion (Leukada w regionie Wysp Jońskich), Aten (2 razy w tygodniu), na Samos i do Warny (2 razy w tygodniu)
  • z Poznania na Majorkę
  • z Rzeszowa do Zadaru
  • z Warszawy do Tivatu (Czarnogóra) i Batumi
  • z Wrocławia do Barcelony, na Kos

SPRAWDŹ: Wakacje 2021. Biura podróży wabią darmowymi testami

Jak podróżować z dzieckiem

Stopniowe przywracanie lotów

- Coraz szybsze tempo szczepień w Europie oraz stopniowe luzowanie obostrzeń przez kraje europejskie pozwala nam na ostrożny optymizm w perspektywie najbliższych miesięcy. Dlatego we współpracy z biurami podróży planujemy kształt naszej siatki połączeń uzupełniając ją o kolejne, nieobsługiwane dotąd kurorty. Jednocześnie bardzo uważnie obserwujemy sytuację epidemiczną oraz popyt na poszczególnych kierunkach. W miarę możliwości planujemy też sukcesywnie przywracać połączenia regularne i transatlantyckie – powiedział Michał Fijoł, Członek Zarządu Polskich Linii Lotniczych LOT ds. handlowych.

Oprócz nowych połączeń, do siatki LOT-u powrócą połączenia sezonowe. Będzie można znowu polecieć m.in. na Zakynthos, do Macedonii, na Sycylię, Sardynię, Maltę, Korfu, Kos, Santorini, Ibizę. Dostępne będą też loty na Lazurowe Wybrzeże, do Chorwacji, Wenecji czy Czarnogóry. Te połączenia ruszą już 28 maja.

ZOBACZ: Wakacje 2021 - Chorwacja. Sprawdziliśmy cenę wycieczek

Sonda
Co myślisz o wyjazdach polskich gwiazd?
Najnowsze