Kongres 590 - Marek Napieralski

i

Autor: ARTUR HOJNY/SUPER EXPRESS Kongres 590 - Grzegorz Napieralski

Grzegorz Napieralski: Kompetencji cyfrowych będziemy się uczyć do końca życia

2021-10-06 14:28

Grzegorz Napieralski znany z Sojuszu Lewicy Demokratycznej, był gościem "Superbiznesu" w trakcie Kongresu 590 w Warszawie. W rozmowie poruszył temat kompetencji cyfrowych, wyjaśnił czym one są i jak istotna jest rola państwa w ich kształtowaniu.

Grzegorz Napieralski: chcesz awansować, musisz poruszać się po świecie cyfrowym

- Kiedyś mówiliśmy, że trzeba nauczyć się pisać i czytać. Teraz potrzebujemy ich, żeby się poruszać. Teraz ustaliliśmy – taką umowę społecznę – chcesz awansować, się rozwijać musisz umieć czytać, pisać, to teraz musisz umieć poruszać się w świecie cyfrowym - mówił Grzegorz Napieralski w rozmowie z "Superbiznesem". Podkreślał również, że kompetencji musi uczyć nie tylko sektor prywatny, ale także państwo.

ZOBACZ Wpływ pandemii na cyfryzację

Kongres 590 2021: Grzegorz Napieralski: sztuczna inteligencja - szansa czy zagrożenie?

Napieralski tłumaczył, że kompetencje cyfrowe nie ograniczają się do umiejętności obsługiwania komputera, to także umiejętność założenia profilu zaufanego, wyszukiwania lepszych i tańszych ofert, czy nawet pracy. Jak stwierdził, państwo musi uczyć nie tylko najmłodszych, ale i seniorów. Podkreślał również, że technologia cały czas idzie do przodu i to w szybkim tempie. To oznacza, że kompetencje cyfrowe, to coś, czego nie można się po prostu nauczyć, będziemy musieli edukować się przez całe życie.

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze