Krystyna Loska, abp Sławoj Leszek Głódź, Teresa Lipowska

i

Autor: Andrzej, Lange/SE, AKPA Gwiazdy telewizji na emeryturze zazdroszczą arcybiskupowi. Głódź krył pedofilów, teraz jest bogaczem

Gwiazdy telewizji na emeryturze zazdroszczą arcybiskupowi. Głódź krył pedofilów, teraz jest bogaczem

2021-06-27 13:19

Ukarany niedawno, przez papieża Franciszka, za ukrywanie nadużyć seksualnych wśród księży w swojej parafii, abp Sławoj Leszek Głódź otrzymuje najprawdopodobniej gigantyczną emeryturę, w wysokości nawet 17 tysięcy złotych miesięcznie. Wysokość emerytury arcybiskupa krytykuje wiele osób, w tym m.in. ksiądz Tadeusz Isakowicz-Zaleski. Jak na tle arb. Znane gwiazdy takie jak np. Krystyna Loska, czy Teresa Lipowska mogą jedynie pozazdrościć świadczeń emerytalnych arcybiskupowi.

Abp Głódź pobiera gigantyczną emeryturę

Abp. Sławoj Leszek Głódź otrzymuje co miesiąc, zawrotną jak na polskie warunki, generalską emeryturę w wysokości 17 tysięcy złotych. W świetle ostatnich wydarzeń i ukarania arcybiskupa przez samego papieża Franciszka, wiele osób krytykuje wysokość jego świadczenia emerytalnego. Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski zaznacza, że osoba, która ukrywała przestępstwa seksualne księży w swojej diecezji, powinna ponieść poważne konsekwencje, gdyż jej przewinienia są olbrzymie. "Skala zarzutów była ogromna! Tu nie chodziło tylko o tuszowanie pedofilii, chodziło o mobbing i styl życia abp Głódzia, który był moim zdaniem skandaliczny i naruszający dobre obyczaje. I obecna Kancelaria Prezydenta powinna stanąć przed pytaniem: czy w takiej sytuacji nie powinno się abp Głódziowi odebrać stopnia generalskiego, nadanego przez poprzedników, a jego bardzo wysoka emerytura niech będzie przelewana na rzecz Fundacji św. Józefa, jako ofiara" - wyznał w rozmowie z naszą redakcją ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski. Ksiądz dodaje również, że prezydent powinien coś w tej sprawie zrobić i odebrać olbrzymie świadczenie arcybiskupowi. "Kto jak kto, ale generał musi cieszyć się nieposzlakowaną opinią, również w sprawach moralnych".

Teresa Lipowska i Krystyna Loska mogą tylko pozazdrościć wysokość emerytury arcybiskupowi

Emerytury polskich gwiazd telewizji i kina wręcz porażają swoją wysokością. Większość znanych i lubianych pobiera naprawdę głodowe emerytury. Tak rozpoznawalne i uwielbiane przez tłumy fanów osoby jak, najsławniejsza prowadząca w historii TVP, Krystyna Loska, czy gwiazda serialu "M jak Miłość" Teresa Lipowska, otrzymują minimalne emerytury i mogą jedynie pozazdrościć świadczeń arcybiskupowi.

Wieloletnia dziennikarka Telewizji publicznej Krystyna Loska może liczyć na emeryturę rzędu 1200- 1500 zł miesięcznie, natomiast Teresa Lipowska, czyli uwielbiana Barbara Mostowiak, otrzymuje od państwa co miesiąc emeryturę w wysokości ok. 2 tys. zł na rękę, czyli mniej więcej 2,2 tys. zł brutto. W porównaniu z pieniędzmi, które od państwa otrzymuje abp Sławoj Leszek Głódź, emerytury gwiazd wypadają naprawdę blado.

Sonda
Czy abp Sławoj Leszek Głódź budzi Twoje zaufanie?
Arcybiskup Sławoj Leszek Głódź został sołtysem wsi Piaski, która jest częścią jego rodzinnej Bobrówki

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki

Najnowsze