Hakerzy sprzedają dane o klientach tych banków!

2017-09-25 15:53

W internecie pojawiło się ogłoszenie oferujące sprzedaż szczegółowych danych osobowych klientów czterech banków w Polsce: Credit Agricole, Idea Bank, ING Bank Śląski oraz mBank - informuje serwis Niebezpiecznik.pl.

Każdy wpis z bazy zawiera dosyć szczegółowe dane, w tym między innymi: numer rachunku, stan konta, numer pesel, nazwę właściciela (imię i nazwisko), adres, numer telefonu oraz adres mail - podaje Niebezpecznik.pl. Serwis wskazuje, że w bazie nie ma informacji o loginach i hasłach, stąd nie jest do końca jasne, czy na podstawie sprzedawanych informacji potencjalny nabywca będzie mógł zresetować hasło przez bankową infolinię.

Zobacz również: Ministerstwo Finansów zatrudni hakerów. Będą śledzić karuzele vatowskie

Sprzedający podaje przy tym szczegółowo liczbę rekordów (wpisów z bazy danych) dla każdego z czterech banków (Credit Agricole - 143, Idea Bank - 1990, ING Bank Śląski - 438, mBank - 964). Mowa jest więc o danych z rachunków bankowych ponad 3,5 tys. klientów.

Ogłoszenie o sprzedaży danych klientów banków Credit Agricole, Idea Bank, ING Bank Śląski oraz mBank pojawiło się na stronie jednego z anonimowych forów internetowych sieci TOR (ang. The Onion Router).

Sprawdź koniecznie: Jak działają hakerzy? 5 etapów cybertataku

 

Źródło: niebezpiecznik.pl

Najnowsze