Kalendarz roku szkolnego 2021/2022. Sprawdź, kiedy będzie wolne od szkoły  -  NIE PUBLIKOWAĆ!!!!!

i

Autor: Pixabay Kalendarz roku szkolnego 2021/2022. Sprawdź, kiedy będzie wolne od szkoły

Ile zarabiają nauczyciele? Nowe wynagrodzenia 2021/2022

2021-07-28 13:14

Jeszcze nie wiadomo, jak będzie wyglądała nauka w nowym roku szkolnym. Nauczyciele i uczniowie nie wiedzą zatem, czy powrócą do szkół jesienią tego roku. Sytuacja epidemiologiczna w kraju nadal jest niepewna i grozi nam czwarta fala koronawirusa, a co za tym idzie mogą pojawić się nowe obostrzenia także te związane z nauką. Bez względu na formę uczniowie do nauki wrócą, a wraz z nimi nauczyciele. Jak będzie wyglądała ich praca i wynagrodzenie w nowym roku szkolnym?

To czy nauczyciele i uczniowie powrócą do szkół jesienią tego roku uzależnione jest od sytuacji pandemii koronawirusa. W każdej chwili może zapaść decyzja o nauczaniu zdalnym lub hybrydowym. Rekomendacja Rady Medycznej działającej przy premierze jest jasna. Prof. Magdalena Marczyńska wskazuje, że najlepszym rozwiązaniem byłby powrót dzieci do szkół już od września. Ile zatem będą zarabiać nauczyciele w nowym roku szkolnym?

Od 1 września 2020 r. wynagrodzenie średnie dla stażysty z tytułem zawodowym magistra i przygotowaniem pedagogicznym wynosi 3 537,80 zł (brutto). Jest to wynagrodzenie na pełnym etacie, który wynosi 18 godzin przy tablicy. Warto pamiętać, ze praca nauczyciela nie kończy się na tych godzinach spędzonych z uczniami.

Debata e-Polska. Rewolucja Cyfrowa III edycja. Sprzedaż bezpośrednia

Średnia pensja nauczyciela kontraktowego z wykształceniem wyższym i przygotowaniem pedagogicznym to obecnie 3 926,96 zł brutto. Nauczyciel mianowany z z tytułem zawodowym magistra i przygotowaniem pedagogicznym według danych zarabia średnio 5 094,43 zł brutto.

Wynagrodzenie średnie dla nauczyciela dyplomowanego z tytułem zawodowym magistra i przygotowaniem pedagogicznym w 2021 ustalono na 6 509,55 zł brutto.

Sonda
Czy zdążyłeś się już zaszczepić przeciw Covid-19?

W środę Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 138 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. Ostatniej doby w szpitalach zmarło troje pacjentów z COVID-19. Wykonano 39 tys. testów. We wtorek Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 106 przypadkach infekcji i o śmierci 7 pacjentów z COVID-19. Do tej pory największą dzienną liczbę zachorowań potwierdzono w raporcie resortu zdrowia z 1 kwietnia: 35 251. Najwięcej zgonów – w raporcie z 8 kwietnia – 954.

Polski Ład. Kalkulator nowych podatków

Najnowsze