Węgiel

i

Autor: Pixabay Węgiel od samorządów. Do kiedy gminy muszą złożyć deklarację?

Alternatywa dla węgla

Istnieje tania alternatywa dla węgla czy pelletu. Przy okazji jest ekologiczna!

2022-11-04 13:25

Problem smogu to coś z czym ekolodzy nieustannie walczą. Każdego roku zabija on nawet kilkadziesiąt tysięcy osób. Podczas tegorocznego sezonu grzewczego, powietrze może być jeszcze bardziej zanieczyszczone, bowiem z powodu słabej dostępności węgla, wielu Polaków będzie palić w piecach czymkolwiek. Eksperci jednak zdradzają, jaka może być ekologiczna alternatywa dla węgla, gazu czy pelletu.

Polacy będą ogrzewać czymkolwiek. Problem smogu będzie jeszcze większy

Co roku przez smog umiera nawet kilkadziesiąt tysięcy osób. Obecny kryzys związany z wysokimi cenami, a także słabą dostępnością węgla sprawi, że podczas tegorocznego sezonu grzewczego, szczególnie w zimę, Polacy będą próbować ogrzewać domy czymkolwiek. Takie działanie z kolei sprawi, że powietrze będzie mocno zanieczyszczone i walka ze smogiem może okazać się trudniejsza niż zazwyczaj. Właściciele gospodarstw domowych obawiają się, że mogą nie zdołać zgromadzić wystarczającej ilości potrzebnych surowców na utrzymanie temperatury w okresie zimowy. Ten czas będzie trudny także dla Polaków mieszkających w blokach, ponieważ z powodu wysokich cen energii wielu będzie przykręcać kaloryfery.

Ekologiczna alternatywa dla węgla. Eksperci wskazują na piece z gazem LPG

Eksperci jednak wiedzą, jak rozwiązać problem z węglem zastępując go ekologiczną i tanią formą ogrzewania. Wskazują na pice z gazem LPG, które będą mogły być wykorzystywane przez długi czas, a także będą zgodne z przepisami unijnymi. – (…) Projektowane przepisy zakładają bowiem, że wszystkie budynki mieszkalne powinny być zeroemisyjne. Tutaj doskonałym paliwem przyszłości będzie bioLPG - który jako surowiec będzie wytwarzany głównie z odpadów. W związku z tym piece gazowe LPG to długoterminowa alternatywa wobec pieców na węgiel, na gaz czy na pellet. Alternatywa bezpieczna, tania i warta rozważenia przez odbiorców ciepła” – cytuje portal biznes.interia.pl, Piotra Wołejko.

Sonda
Czym ogrzewasz mieszkanie?
Pieniądze to nie wszystko. Marcin Ociepa
Najnowsze