Jadwiga Emilewicz

i

Autor: East News Jadwiga Emilewicz

Jadwiga Emilewicz. Ujawniamy prawdę o jej majątku i karierze

2021-01-13 11:47

Burza wokół byłej premier Jadwigi Emilewicz. Na jaw wyszły informacje, że jej synowie mimo obowiązującego zakazu jeździli na nartach. W internecie zawrzało, a redakcja Super Expressu przyjrzała się majątkowi Emilewicz.

Okazuje się, że Jadwiga Emilewicz nie posiada żadnych oszczędności - ani w walucie krajowej, ani obcej. Nie inwestuje także w papiery wartościowe. Nie posiada nawet samochodu.

Jedyny majątek wpisany do oświadczenia majątkowego to dom o powierzchni 140 m2 na działce o pow. 5 arów oraz mieszkanie o pow. 50 m2. Obydwie nieruchomości są małżeńską wspólnotą majątkową.

Jadwiga Emielwicz jest frankowiczem. W 2005 roku zaciągnęła kredyt hipoteczny. Przed rokiem pozostawało jej do spłaty ponad 142 tys. franków (około 610 tys. zł).

Jarosław Biliński, wiceprezes ORL: Z medycznego punktu widzenia drugi lockdown jest konieczny

Kariera polityczna Emilewicz rozpoczęła się w okresie poprzedniej kadencji rządów PiS. W okresie premierostwa Beaty Szydło (2015-2017) była wiceministrem rozwoju, gdzie była jednym z zastępców ówczesnego szefa resortu Mateusza Morawieckiego. Gdy Morawiecki objął urząd premiera Emilewicz stanęła na czele nowo powołanego Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii, którym kierowała do końca poprzedniej kadencji.

Synowie Emilewicz jeździli na nartach mimo zakazu? "Mają licencję PZN"

Gdy po wygranych wyborach parlamentarnych w 2019 roku Morawiecki powołał swój drugi rząd, Emilewicz została ministrem rozwoju. Wiosną tego roku została również wicepremierem, w miejsce Jarosława Gowina. W październiku 2020 roku Emilewicz zakończyła pełnienie funkcji rządowych.

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze