Nowy program wsparcia dla przedsiębiorców. Zgłoszenia tylko do 30 listopada!

2020-10-14 13:12 DR
Pieniądze - zdj. ilustracyjne
Autor: Pixabay Warmińsko-Mazurska Agencja Rozwoju Regionalnego (WMARR) anulowała nabór wniosków na granty dla mikro i małych przedsiębiorstw, które ucierpiały w wyniku kryzysu wywołanego epidemią koronawirusa.

Pandemia COVID-19 spowodowała pogorszeniem sytuacji wielu branż. W związku firmy mogą liczyć na dopłaty do szkoleń i usług doradczych, które pomogą im przygotować się do prowadzenia przedsiębiorstwa w trakcie pandemii. Państwo dofinansuje 80 proc. kosztów projektu. Mikro, małe i średnie firmy, ale też duże przedsiębiorstwa zainteresowanie pozyskaniem pieniędzy na sfinansowanie usług rozwojowych mają czas na złożenie wniosku do 30 listopada.

W trudnym czasie pandemii firmy potrzebują nie tylko zastrzyku gotówki, ale też pomocy w formie szkoleń czy fachowego doradztwa. Dlatego Polską Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości przygotowała program wsparcia dla mikro, małych, średnich i dużych przedsiębiorstw w obszarze szkoleń i doradztwa, który ma pomóc w likwidacji lub zmniejszeniu skutków pandemii. Pula środków przygotowana dla firm wynosi 57 mln zł.

Kto może otrzymać dofinansowania?

Mikro-, małe, średnie i duże przedsiębiorstwa:

* planujące przeszkolić pracowników;* spełniające warunki uzyskania pomocy de minimis lub pomocy publicznej;* zobowiązujące się do wniesienia wkładu prywatnego w wysokości nie mniejszej niż 20% kwoty wsparcia.

Jakie dopłaty

Dofinansowanie może wynieść maksymalnie 80 proc. wartości kosztów kwalifikowanych usług szkoleniowych i doradczych, z których chce skorzystać firma. Przedsiębiorca ubiegający się o wsparcie 20 proc. wkładu własnego musi wyłożyć ze swojej kieszeni. Pomoc finansowa przyznawana jest w modelu refundacyjno-zaliczkowym co oznacza, że część środków firma otrzymuje przed zapłatą za usługę, z której chce skorzystać.

Które branże mogą dostać dofinansowanie– IT– opieka zdrowotna i pomoc społeczna– żywność wysokiej jakości– komunikacja marketingowa– odzysk surowców– finansowa– cyberbezpieczeństwo i telekomunikacja– przemysł chemiczny– motoryzacja– chemia– gospodarka wodno-ściekowa i rekultywacja– handel– przemysł kosmiczny i lotniczy– usługi rozwojowe

Przeczytaj także: Polskie firmy dostaną dodatkowe pieniądze. Minister potwierdza: "Mocno stawiamy na pomoc dla biznesu"

"Bez pomocy od państwa, nie przetrwamy". Protest przedstawicieli branży przewozów pasażerskich

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.