Janusz Korwin-Mikke

i

Autor: East News Europoseł Janusz Korwin-Mikke

Janusz Korwin-Mikke, europoseł milioner [OŚWIADCZENIE MAJĄTKOWE]

2017-05-08 16:44

Słynący ze swojej ekstrawagancji Janusz Korwin-Mikke jest najbogatszym polskim europosłem. Jego osiem działek wartych jest, bagatela, niemal 8 mln zł. A do tego dochodzi dom oszacowany na niemal milion złotych i mieszkanie za 350 tys. zł. No i oszczędności gotówkowe - 30 tys. zł i 17 tys. euro. Ujawniamy najnowsze oświadczenie majątkowe eurodeputowanego.

Z najnowszego oświadczenia majątkowego wynika, że 74-letni Janusz Korwin-Mikke jest właścicielem Oficyny Konserwatystów & Liberałów. Na działalności wydawniczej i prowadzeniu portalu internetowego udało mu się zarobić ponad ponad 50 tys. złotych (przychód wyniósł 131 934 zł). Mimo tak korzystnego bilansu nie przekazał nowych dotacji, ani na Fundację Kisiela, ani na Fundacją Indywidualnego Kształcenia. W poprzednim oświadczeniu majątkowym europoseł występował jako donator tych organizacji.

„Ziarnko do ziarnka, a zbierze się miarka", jak mówi stare przysłowie. Lider partii KORWIN sprzedał fiata grande punto. W dalszym ciągu jeździ bmw F11 z 2011 roku, jego zadłużenie na karcie kredytowej wynosi ok. 10 tys. zł, a drugie tyle stanowi kredyt w koncie firmowym. Z wykształcenia filozof, a z zamiłowania publicysta, pod koniec 2014 r. Janusz Korwin-Mikke został prezesem zarządu w spółce Willa Anielin. Z tego tytułu nie zarobił jednak ani złotówki. Udało mu się za to osiągnąć dochód w wysokości 24 340 zł (48 680 zł przychodu) dzięki działalności publicystycznej.

Ponadto polityk dysponuje domem o powierzchni 240 mkw, którego wartość wynosi blisko 1 mln zł. Co ciekawe, rok temu szacował jego wartość na 1.200.000 zł. A także mieszkaniem o powierzchni 40 mkw o wartości 350 tys. złotych. Obie nieruchomości posiadają księgi wieczyste.

Nasz najbogatszy europoseł niedawno ożenił się (po raz trzeci) z młodziutką wybranką swojego serca, którą poznał na zjeździe UPR. Niczym Maciej Boryna z „Chłopów" Władysława Reymonta, posiada całkiem pokaźny majątek w postaci ośmiu działek. Wartość poszczególnych nieruchomości waha się od 60 tys. zł (najmniejsza nieruchomość, współdzielona z Krystyną Korwin-Niemayer oraz Iloną Hryniewicką) do 1 mln złotych. Z oświadczenia wynika, że europoseł pozbył się jednej działki o powierzchni 23.820 m.kw. wycenianej na 700 tys. zł.

Poseł do Parlamentu Europejskiego posiada odłożone na kontach ok. 30 tys. zł oraz 17 tys. euro (74 460 zł wg średniego kursu walut NBP obowiązującego 31 maja). Środki te prawdopodobnie dzieli ze swoją świeżo upieczoną, 30-letnią małżonką – Dominiką Sibigą, gdyż w oświadczeniu majątkowym jest adnotacja, że zdeponowane są na wspólnym koncie.

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki

Najnowsze