Jarosław Kaczyński na prezentacji Nowego Ładu! Podnosimy sumę wolną od podatku do 30 tys. zł

i

Autor: PiS / YouTube

Jarosław Kaczyński na prezentacji Nowego Ładu! "Podnosimy sumę wolną od podatku do 30 tys. zł"

2021-05-15 10:41

Na sobotniej konwencji przedstawiającej założenia "nowej nadziei dla Polski", jak nazywają politycy PiS program "Polski Ład", pojawił się sam prezes partii Jarosław Kaczyński! - W tej chwili jest szansa, by zaspokoić nasze ambicje i aspiracje - mówi Jarosław Kaczyński przemawiający przed ujawnieniem konkretnych postulatów "Polskiego Ładu". - Ten polski ład jest oparty o polskie wartości. Polska oparta o tradycję, solidarność, polska sprawiedliwa. To jest nasz cel. To jest polski cel. Stąd też ta nazwa - peroruje prezes Kaczyński. - Ład może nawet zrealizować polskie marzenia - kontynuuje Kaczyński, który zapowiedział m.in. podwyższenie kwoty wolnej od podatku do 30 tys. złotych.

Kaczyński rozpoczął przemówienie 15 minut po rozpoczęciu transmisji z konwencji. Zapowiedział, że oprócz niego w wydarzeniu wezmą udział premier Mateusz Morawiecki, wicepremier Jarosław Gowin oraz minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. - [Polski Ład - red.] to kontynuacja wspólnej drogi Prawa i Sprawiedliwości i Zjednoczonej Prawicy - oznajmił prezes przemawiający jako gość honorowy konwencji. Jego wejściu na scenę towarzyszyły wielkie owacje zgromadzonych przez kamerkami internetowymi uczestników konwencji. - To jest przede wszystkim sprawa opieki zdrowotnej. To jest sprawa pracy i płacy, sprawa mieszkań i wielka sprawa polskiej wsi oraz tożsamości - opowiada o "Polskim Ładzie" prezes PiS, który następnie przedstawia główne postulaty szumnie zapowiadanego programu.

Nowy Ład. Jarosław Kaczyński o służbie zdrowia

Chcemy już w 2023 roku osiągnąć 6 proc. PKB. To będzie przeszło 160 miliardów złotych. W 2027 chcemy osiągnąć 7 procent, to będzie ok. 200 miliardów - zapowiada prezes Kaczyński. - Dlatego musimy dlatego mieć więcej lekarzy, musimy ich kształcić - mówi Jarosław Kaczyński o służbie zdrowia. 

Jest sprawa jakości świadczeń. Będzie fundusz odszkodowawczy, który będzie dla osób, którzy padli ofiarami lekarskich błędów - mówi Jarosław Kaczyński. - Będzie reorganizacja służby zdrowia, która będzie działała na trzech poziomach. Najpierw teleporada, później bezpośrednia interwencja lekarza, a później karetka pogotowia i odpowiedni pobyt w szpitalu. Dziś są z tym duże problemy - diagnozuje prezes PiS. - Będą nawet wysyłane SMS-y przypominające o wizytach. Ten system będzie bardzo usprawniony - obiecuje Kaczyński. 

Nowy Ład. Prezes PiS ogłasza zmiany w podatkach

- Likwidujemy degresywny system podatkowy a z drugiej strony podnosimy sumę wolną od podatku do 30 tysięcy złotych. Czyli 65 proc. emerytur a także najniższa płaca będzie bez podatku - zapowiada prezes PiS. - Drugi mechanizm obniżenia podatków to obniżenie drugiej stawki podatkowej. W tej chwili to jest 85 tys. złotych rocznie, będzie to 120 tys. - mówi prezes PiS. - Będą zmiany nastawione na pracę zdalną. Na sytuację młodych rodziców, na elastyczną formę pracy - zapowiadał prezes PiS. - Będziemy też dążyć do tego, żeby usunąć umowy śmieciowe i żeby powstał jeden model kontraktu pracy. Duże zmiany, a w kieszeniach ludzi znajdzie się dodatkowe 800 mld złotych - opowiada Jarosław Kaczyński. 

NOWY ŁAD NA ŻYWO - KLIKNIJ I OGLĄDAJ NASZĄ RELACJĘ NA ŻYWO Z KONFERENCJI NOWEGO ŁADU! 

Polski Ład: Premier zapowiada 12tys. złotych dla kolejnych dzieci
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze