Jarosław Kaczyński na prezentacji Nowego Ładu! "Podnosimy sumę wolną od podatku do 30 tys. zł"

2021-05-15 10:41
Jarosław Kaczyński na prezentacji Nowego Ładu! Podnosimy sumę wolną od podatku do 30 tys. zł
Autor: PiS / YouTube

Na sobotniej konwencji przedstawiającej założenia "nowej nadziei dla Polski", jak nazywają politycy PiS program "Polski Ład", pojawił się sam prezes partii Jarosław Kaczyński! - W tej chwili jest szansa, by zaspokoić nasze ambicje i aspiracje - mówi Jarosław Kaczyński przemawiający przed ujawnieniem konkretnych postulatów "Polskiego Ładu". - Ten polski ład jest oparty o polskie wartości. Polska oparta o tradycję, solidarność, polska sprawiedliwa. To jest nasz cel. To jest polski cel. Stąd też ta nazwa - peroruje prezes Kaczyński. - Ład może nawet zrealizować polskie marzenia - kontynuuje Kaczyński, który zapowiedział m.in. podwyższenie kwoty wolnej od podatku do 30 tys. złotych.

Kaczyński rozpoczął przemówienie 15 minut po rozpoczęciu transmisji z konwencji. Zapowiedział, że oprócz niego w wydarzeniu wezmą udział premier Mateusz Morawiecki, wicepremier Jarosław Gowin oraz minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. - [Polski Ład - red.] to kontynuacja wspólnej drogi Prawa i Sprawiedliwości i Zjednoczonej Prawicy - oznajmił prezes przemawiający jako gość honorowy konwencji. Jego wejściu na scenę towarzyszyły wielkie owacje zgromadzonych przez kamerkami internetowymi uczestników konwencji. - To jest przede wszystkim sprawa opieki zdrowotnej. To jest sprawa pracy i płacy, sprawa mieszkań i wielka sprawa polskiej wsi oraz tożsamości - opowiada o "Polskim Ładzie" prezes PiS, który następnie przedstawia główne postulaty szumnie zapowiadanego programu.

Nowy Ład. Jarosław Kaczyński o służbie zdrowia

Chcemy już w 2023 roku osiągnąć 6 proc. PKB. To będzie przeszło 160 miliardów złotych. W 2027 chcemy osiągnąć 7 procent, to będzie ok. 200 miliardów - zapowiada prezes Kaczyński. - Dlatego musimy dlatego mieć więcej lekarzy, musimy ich kształcić - mówi Jarosław Kaczyński o służbie zdrowia. 

Jest sprawa jakości świadczeń. Będzie fundusz odszkodowawczy, który będzie dla osób, którzy padli ofiarami lekarskich błędów - mówi Jarosław Kaczyński. - Będzie reorganizacja służby zdrowia, która będzie działała na trzech poziomach. Najpierw teleporada, później bezpośrednia interwencja lekarza, a później karetka pogotowia i odpowiedni pobyt w szpitalu. Dziś są z tym duże problemy - diagnozuje prezes PiS. - Będą nawet wysyłane SMS-y przypominające o wizytach. Ten system będzie bardzo usprawniony - obiecuje Kaczyński. 

Nowy Ład. Prezes PiS ogłasza zmiany w podatkach

- Likwidujemy degresywny system podatkowy a z drugiej strony podnosimy sumę wolną od podatku do 30 tysięcy złotych. Czyli 65 proc. emerytur a także najniższa płaca będzie bez podatku - zapowiada prezes PiS. - Drugi mechanizm obniżenia podatków to obniżenie drugiej stawki podatkowej. W tej chwili to jest 85 tys. złotych rocznie, będzie to 120 tys. - mówi prezes PiS. - Będą zmiany nastawione na pracę zdalną. Na sytuację młodych rodziców, na elastyczną formę pracy - zapowiadał prezes PiS. - Będziemy też dążyć do tego, żeby usunąć umowy śmieciowe i żeby powstał jeden model kontraktu pracy. Duże zmiany, a w kieszeniach ludzi znajdzie się dodatkowe 800 mld złotych - opowiada Jarosław Kaczyński. 

NOWY ŁAD NA ŻYWO - KLIKNIJ I OGLĄDAJ NASZĄ RELACJĘ NA ŻYWO Z KONFERENCJI NOWEGO ŁADU! 

Polski Ład: Premier zapowiada 12tys. złotych dla kolejnych dzieci
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze