Podwyżka dla prezesa PiS

Kaczyński i Macierewicz z olbrzymią podwyżką! Inni politycy dostali jeszcze więcej

2023-03-03 2:13

W marcu 2023 waloryzacja emerytur ze wskaźnikiem waloryzacji na poziomie 14,8 proc. To już pewne. Okazuje się, że dla najbogatszych emerytów z ZUS i dla wielu polityków to będzie porządny zastrzyk gotówki. Może się zdarzyć, że świadczenie miesięczne wzrośnie nawet o 5 tys. zł. W skali roku daje to kwotę rzędu 60 tys. zł. Zobacz, jaką podwyżkę emerytury dostaną najbogatsi emeryci i politycy, tacy jak Jarosław Kaczyński czy Joanna Senyszyn.

Waloryzacja gigantycznych emerytur polityków 2023

Waloryzacja emerytur w 2023 roku będzie na poziomie 14,8 proc. Oznacza to, że średnia emerytura, która wynosi około 2,7 tys. zł , wzrośnie miesięcznie aż o blisko 400 zł. W skali roku daje to w portfelu emeryta blisko 5 tys. zł dodatkowej gotówki. To bardzo dużo. Ale są tacy, którzy dostaną jeszcze więcej. Obecnie w Polsce najwyższa emerytura wypłacana przez ZUS wynosi ok. 38 tys. zł Pobiera ją mężczyzna, który przeszedł na emeryturę w wieku 85 lat, mając staż pracy 67 lat. Ile on zyska na waloryzacji marcowej emerytur i rent? Emerytura tego pana wzrośnie o 5 tys. zł. W skali roku da to kwotę 60 tys. zł Zaś najwyższa emerytura z ZUS pobierana przez kobietę wynosi blisko 27 tys. zł. Taką emeryturę ma pani, która przeszła na emeryturę w wieku 81 lat, mając na koncie ponad 60 lat pracy. Po waloryzacji na poziomie 14,8 proc. jej emerytura podskoczy do kwoty rzędu 31 tys. zł.

A ile na waloryzacji zyskają politycy? Jest spora grupa tych, którzy pobierają już świadczenia emerytalne i są one wyższe niż średnia emerytura krajowa. Na przykład Jarosław Kaczyński dostaje emeryturę rzędu 7,5 tys. zł. Po waloryzacji na poziomie 14,8 proc. wzrośnie ona do poziomu 8,6 tys. zł. W galerii prezentujemy jeszcze podwyżki emerytur innych polityków takich jak np. Antoni Macierewicz czy Joanna Senyszyn.

Sonda
15. emerytura to dobry pomysł?
Pieniądze to nie wszystko Antoni Kolek

Zazdrościsz mundurowym wcześniejszej emerytury?

Posłuchaj, jakie ma zalety i WADY, a może szybko przestaniesz...

Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze