Kaczyński straci majątek! Wszystko przez jedną decyzję

2021-10-15 10:00
Jarosław Kaczyński REZYGNUJE ze stanowiska w rządzie! Powiedział, KIEDY odejdzie
Autor: plotek.pl

Według informacji Polskiej Agencji Prasowej, Jarosław Kaczyński wraz z początkiem roku zdecyduje się odejść z rządu. Decyzja miała być ogłoszona podczas środowego zebrania klubu parlamentarnego. To oczywiście nie oznacza ostatecznego odejścia z polityki przez prezesa PiS, bo wciąż pozostanie posłem, a jedynie ustąpienie z funkcji wicepremiera. Prawdopodobnie Jarosław Kaczyński chce się skupić bardziej na działaniu samej partii, ale będzie go to sporo kosztować. Rezygnacja ze stołka wicepremiera, oznacza również mniejsze uposażenie - pomimo, że prezes PiS zarabia krocie jako parlamentarzysta i otrzymuje również ogromną emeryturę.

Kaczyński wiele straci na odejściu z rządu

Prezes PiS na pewno będzie miał niższy przychód, gdy będzie już "tylko" szeregowym posłem, ale na brak pieniędzy raczej narzekać nie będzie. Według oświadczenia majątkowego z grudnia 2020 roku, w okresie styczeń-październik, zarobił ok. 70 tys. tylko z tytułu pełnienia funkcji jako poseł (ok. 7 tys. zł miesięcznie). Przysługiwało mu także 30 tys. zł diety poselskiej (ok. 3 tys. zł miesięcznie).

ZOBACZ Kaczyński zapowiedział, że odejdzie z rządu. Podano termin!

Jak wylicza fakt.pl, od października 2020 r. Kaczyński zarobił już w rządzie blisko 215 tys. złotych, a do jego odejścia ze stanowiska suma ta jeszcze urośnie osiągając około 250 tys. złotych!

Express Biedrzyckiej - Włodzimierz Cimoszewicz: Kaczyński chce być niekontrolowanym monarchą

Do tego dochodzi emerytura, o której inni seniorzy mogą pomarzyć - w wysokości ok. 7 tys. zł miesięcznie. Prezes PiS ponownie będzie musiał żyć "jedynie" ze wspomnianego świadczenia z ZUS oraz diety parlamentarnej, która wynosi obecnie około 4000 zł miesięcznie, a także uposażenia poselskiego w kwocie 12,8 tys. zł brutto. Łącznie ok. 24 tys. zł brutto miesięcznie.

Prezes Prawa i Sprawiedliwości nie musi się jednak martwić, bo politycy dostali spore podwyżki, które na pewno wynagrodzą mu straty. Jeszcze w lipcu 2021 roku otrzymali dodatkowe 2 tys. zł podwyżki na biura poselskie. Pod koniec sierpnia zagłosowano za zwiększeniem miesięcznych wydatków na kluby parlamentarne o 300 zł na każdego parlamentarzystę. To jednak nie koniec.

Sonda
Ile powinni zarabiać politycy?

Jarosław Kaczyński stratę "odbije sobie" dzięki podwyżkom dla urzędników państwowych, o których ustawę podpisał 30 lipca 2021 roku Andrzej Duda. Dzięki zmianie, pensja posła wzrośnie o 60 proc. Według wyliczeń analityka Rafała Mundrego, jeśli poseł zarabiał 8 tys. zł miesięcznie, teraz otrzymuje już 12 tys. zł miesięcznego uposażenia. 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze