Jarosław Kaczyński

i

Autor: plotek.pl Jarosław Kaczyński

Kaczyński straci majątek! Wszystko przez jedną decyzję

2021-10-15 10:00

Według informacji Polskiej Agencji Prasowej, Jarosław Kaczyński wraz z początkiem roku zdecyduje się odejść z rządu. Decyzja miała być ogłoszona podczas środowego zebrania klubu parlamentarnego. To oczywiście nie oznacza ostatecznego odejścia z polityki przez prezesa PiS, bo wciąż pozostanie posłem, a jedynie ustąpienie z funkcji wicepremiera. Prawdopodobnie Jarosław Kaczyński chce się skupić bardziej na działaniu samej partii, ale będzie go to sporo kosztować. Rezygnacja ze stołka wicepremiera, oznacza również mniejsze uposażenie - pomimo, że prezes PiS zarabia krocie jako parlamentarzysta i otrzymuje również ogromną emeryturę.

Kaczyński wiele straci na odejściu z rządu

Prezes PiS na pewno będzie miał niższy przychód, gdy będzie już "tylko" szeregowym posłem, ale na brak pieniędzy raczej narzekać nie będzie. Według oświadczenia majątkowego z grudnia 2020 roku, w okresie styczeń-październik, zarobił ok. 70 tys. tylko z tytułu pełnienia funkcji jako poseł (ok. 7 tys. zł miesięcznie). Przysługiwało mu także 30 tys. zł diety poselskiej (ok. 3 tys. zł miesięcznie).

ZOBACZ Kaczyński zapowiedział, że odejdzie z rządu. Podano termin!

Jak wylicza fakt.pl, od października 2020 r. Kaczyński zarobił już w rządzie blisko 215 tys. złotych, a do jego odejścia ze stanowiska suma ta jeszcze urośnie osiągając około 250 tys. złotych!

Express Biedrzyckiej - Włodzimierz Cimoszewicz: Kaczyński chce być niekontrolowanym monarchą

Do tego dochodzi emerytura, o której inni seniorzy mogą pomarzyć - w wysokości ok. 7 tys. zł miesięcznie. Prezes PiS ponownie będzie musiał żyć "jedynie" ze wspomnianego świadczenia z ZUS oraz diety parlamentarnej, która wynosi obecnie około 4000 zł miesięcznie, a także uposażenia poselskiego w kwocie 12,8 tys. zł brutto. Łącznie ok. 24 tys. zł brutto miesięcznie.

Prezes Prawa i Sprawiedliwości nie musi się jednak martwić, bo politycy dostali spore podwyżki, które na pewno wynagrodzą mu straty. Jeszcze w lipcu 2021 roku otrzymali dodatkowe 2 tys. zł podwyżki na biura poselskie. Pod koniec sierpnia zagłosowano za zwiększeniem miesięcznych wydatków na kluby parlamentarne o 300 zł na każdego parlamentarzystę. To jednak nie koniec.

Sonda
Ile powinni zarabiać politycy?

Jarosław Kaczyński stratę "odbije sobie" dzięki podwyżkom dla urzędników państwowych, o których ustawę podpisał 30 lipca 2021 roku Andrzej Duda. Dzięki zmianie, pensja posła wzrośnie o 60 proc. Według wyliczeń analityka Rafała Mundrego, jeśli poseł zarabiał 8 tys. zł miesięcznie, teraz otrzymuje już 12 tys. zł miesięcznego uposażenia. 

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze