portfel dług

i

Autor: flickr/Marco Verch

Kiedy dojdzie do odmrożenia handlu? Wiceminister rozwoju wskazuje datę

2020-11-17 12:17

Wkrótce może zapaść decyzja o powolnym odmrażaniu branży handlowej – przyznaje wiceminister rozwoju, pracy i technologii Olga Semeniuk. Decyzję ogłosi premier na konferencji prasowej. Termin? Szczegóły możemy poznać już w tę środę – po posiedzeniu sztabu kryzysowego.

Wiceminister wskazała, że resort rozwoju, po sobotnim spotkaniu z premierem Mateuszem Morawieckim i przedstawicielami branży meblarskiej, opracował listę dodatkowych obostrzeń epidemiologicznych, które sklepy mogłyby wprowadzić, by zminimalizować ryzyko zarażenia COVID-19. – Premier zobowiązał się do przedstawienia tych obostrzeń Radzie Sanitarno-Epidemiologicznej, która może je przyjąć lub odrzucić w zależności od sytuacji epidemicznej kraju – powiedziała Semeniuk.

Koronawirus: Czy sklepy zostaną zamknięte?

Wiceminister zaznaczyła, że jeśli weryfikacja Rady będzie pozytywna, w środę na posiedzeniu sztabu kryzysowego rząd może podjąć decyzję o powolnym odmrażaniu sklepów meblarskich. – Jeżeli liczba zakażeń będzie spadać, mam nadzieję, że branżę meblarską będziemy mogli jako pierwszą zacząć odmrażać – powiedziała. Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów od 7 do 29 listopada część sklepów w galeriach, centrach i parkach handlowych o powierzchni powyżej 2 tys. m2 jest zamknięta

PRZECZYTAJ KONIECZNIE: Oszuści polują na klientów Santander. Wystarczy otworzyć maila, żeby stracić oszczędności

Otwarte są niektóre sklepy m.in.  z żywnością, produktami kosmetycznymi, czy wyrobami medycznymi. W galeriach działają też punkty usługowe, m.in. fryzjerzy, optycy, placówki bankowe, pocztowe, ubezpieczeniowe, a także zajmujące się naprawą samochodów lub motocykli, wymianą opon i dętek; myjnie samochodowe, ślusarskie, szewskie, krawieckie, pralnicze i gastronomiczne oferujące wyłącznie żywność na wynos.

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze