Uważaj gdzie lokujesz swoje pieniądze

i

Autor: shutterstock Uważaj gdzie lokujesz swoje pieniądze

KNF ostrzega! Nie inwestuj w Biedronkę bo stracisz

2021-11-12 18:52

Portal money.pl informuje, że hakerzy podszywając się pod portal Google, zachęcają do inwestowania w Biedronkę. Kliknięcie w jakikolwiek link przekierowuje do fałszywego portalu do inwestycji. Skuszenie się na tą inwestycję grozi utratą oszczędności - alarmuje Komisja Nadzoru Finansowego (KNF), cytowana przez portal.

Ostrzegamy przed nową odsłoną oszustwa na 'fałszywe inwestycje'. Oszuści przygotowali stronę podszywającą się pod portal Google, która zachęca do inwestowania w #biedronka. Dowolny link przekierowuje na fałszywy serwis inwestycyjny" – czytamy w piątek na profilu twitterowym CSIRT KNF. To skrót od Zespołu Reagowania na Incydenty Bezpieczeństwa Komputerowego polskiego systemu finansowego w Urzędzie Komisji Nadzoru Finansowego - informuje money.pl

Strona podszywająca się pod Google wyświetla inne strony zachęcające do inwestycji. Prezentowane są rzekome artykuły portali Wyborcza oraz Gazeta, a także Wikipedia czy Facebook. Każdy z linków kieruje do fałszywego portalu do inwestycji, gdzie utracić można wszystkie środki" – wyjaśnia na Twitterze specjalista z CSIRT KNF Bartosz Biderman.

Czytaj także: Hakerzy zaatakowali Media Markt. Dane klientów zagrożone

Cyber - warsztaty o bezpiecznej sieci

Portal przypomina jednocześnie, że to kolejna próba wyłudzenia pieniędzy w sieci w ciągu tego tygodnia. Zaledwie dwa dni temu, w środę, KNF ostrzegała przed oszustami próbującymi wyłudzić od użytkowników portali sprzedażowych selfie. Takie zdjęcia mogą być wykorzystane do kradzieży tożsamości i wykorzystania jej w weryfikacji np. na sieciowych giełdach kryptowalut. To kolejny sposób oszustów na kradzież danych, którzy prześcigają się w pomysłach na nowe sposoby oszustwa.

Sonda
Czy regularnie śledzisz informacje dotyczące cyberzagrożeń?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze