Zwolnienia w IBM

i

Autor: Shutterstock Zwolnienia w IBM

Zwolnienia grupowe

Kolejna wielka firma masowo zwalnia pracowników. Tym razem pracę straci prawie 4 tys. osób

2023-01-26 11:08

Z informacji przekazanych przez Bloomberg wynika, że IBM przedstawił optymistyczną prognozę sprzedaży a także poinformował o redukcji zatrudnienia o 1,5 proc. To kolejna firma technologiczna zapowiadająca masowe zwolnienia.

Masowe zwolnienia w IBM. Prawie 4 tys. osób straci pracę

Zwolnienia obejmą około 3 900 pracowników a cięcia będą dotyczyły głównie pracowników pozostałych po oddzieleniu się spółek Kyndryl i Watson Health. Ich koszt dla firmy to około 300 mld dolarów - poinformował James Kavanugh, dyrektor finansowy IBM. Podkreślił również, że IBM będzie wciąż zatrudniał w "obszarach o wyższym wzroście".

Przedstawiciele IBM poinformowali, że wolne przepływy pieniężne w roku fiskalnym 2023 mają wynieść 10,5 mld dol., a wzrost przychodów będzie jednocyfrowy - przytacza portal money.pl. Pozytywny wpływ na wyniki ma również osłabienie dolara w 2023 roku. "W 2023 r. wpływ wahań walutowych powinien być neutralny; w pierwszej połowie roku będą one wpływać na wyniki, a w drugiej staną się motorem napędowym" - zaznaczył James Kavanugh cytowany przez money.pl.

Przekształcenia w IBM. Notowania koncernu rosną

Prezes Arvid Krishna chce przekształcić firmę z tradycyjnego dostawcy infrastruktury i usług na szybko rozwijający się rynek chmur obliczeniowych - informuje Bloomberg. Jak przytacza portal money.pl przychody IBM wzrosły w 2022 r. drugi rok z rzędu po prawie dekadzie braku wzrostu lub spadku sprzedaży. Akcje IBM spadły o około 2 proc. w handlu posesyjnym do poziomu 140,76 dol. na giełdzie w Nowym Jorku. W 2022 r. notowania koncernu wzrosły o 5,4 proc. To uczyniło z IBM jedną z nielicznych, dużych spółek technologicznych, które zyskały na wartości w ciągu roku.

Sonda
Czy obawiasz się masowych zwolnień w pracy?
Pieniądze to nie wszystko Rafał Brzoska

Polska gospodarka cofa się do czasów PRL?

Posłuchaj miażdżącej oceny znanego ekonomisty!

Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze