Kongres 590 - dr Agnieszka Jasińska-Kołodziej, Sieć Badawcza Łukasiewicz

i

Autor: ARTUR HOJNY / SUPER EXPRESS dr Agnieszka Jasińska-Kołodziej: masz innowacyjny pomysł przyjdź do nas

Kongres 590. Agnieszka Jasińska-Kołodziej Sieć Badawcza Łukasiewicza: Łączymy naukę z biznesem

2022-06-22 19:10

Akcelerator Łukasiewicza to innowacyjny program skierowany do naukowców, którzy mają pomysł na biznes technologiczny - fintechowy, a my im pomagamy ten pomysł skomercjalizować i wdrożyć na rynek. Uczymy jak zarządzać start-upem, jak szukać dofinansowania, a przede wszystkim jak mówić językiem biznesowym - mówiła dr Agnieszka Jasińska-Kołodziej z Sieci Badawczej Łukasiewicza, w rozmowie z Super Biznesem podczas Kongresu 590.

Masz innowacyjny pomysł przyjdź do nas

Celem akceleratora są start-upy, powoływanie spółek czyli po prostu komercjalizacja. Jak powiedziała Jasińska-Kołodziej  z Łukasiewicza, łączymy biznes z nauką, tak by móc wprowadzić na rynek naukowy projekt. Chcemy być blisko przedsiębiorców po ty by wyniki badań naukowców można było łatwo komercjalizować, czyli po prostu   sprzedawać  - wyjaśniała Kołodziej.

Kongres 590 - dr Agnieszka Jasińska-Kołodziej, Sieć Badawcza Łukasiewicz

-Inwestorzy poszukują przełomowych technologii, które pozwolą im zwiększyć konkurencyjność na rynku. Takich rozwiązań potrzebuje bardzo wiele sektorów. Dość wymienić chociażby: budownictwo, IT, ekologia czy sektor zdrowotny. Łączymy 26 instytutów,   dlatego każdy naukowiec, który chce rozwijać swoje pasje, na pewno znajdzie swoje miejsce w Łukasiewiczu - dodała  Jasińska-Kołodziej.

Sonda
Prowadzisz swoją działalność gospodarczą?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze