Wspieraj Seniora- rusza nowy projekt

i

Autor: pixabay.com

Koniec godzin dla seniorów? Niemal wszyscy przedsiębiorcy chcą je zlikwidować

2020-11-17 13:00

Godziny dla seniorów wprowadzono ze względu na szalejącą pandemię koronawirusa. Covid-19 to choroba, która dla wielu starszych osób może być wyrokiem śmierci. Aby zmniejszyć ryzyko zachorowania, na które seniorzy narażeni są w miejscach publicznych, zapewniono im kilka godzin na bezpieczne zakupy. Okazuje się, że niemal wszyscy przedsiębiorcy chcieliby zlikwidowania godzin dla seniorów.

Pandemia koronawirusa nie ustępuje. Jedną z grup najbardziej narażonych na ciężki przebieg Covid-19 są seniorzy. W dużych skupiskach ludzi koronawirus i inne wirusy łatwiej się rozprzestrzeniają. Dlatego też zaleca im się ograniczenie wyjść z domu i unikanie miejsc publicznych. Nie wszyscy jednak mogą liczyć na stałą pomoc, a czasami trzeba zrobić zakupy. Stąd wprowadzone godziny dla seniorów, w których sklepy otwarte są tylko dla tej grupy.

Od poniedziałku do piątku w godzinach od 10:00 do 12:00 w sklepach, drogeriach i aptekach, a także na poczcie zakupy mogą zrobić jedynie osoby powyżej 60. roku życia. Oczywiście seniorzy mogą robić zakupy także w innych godzinach, ale te dwie są przeznaczone tylko dla nichMłodsi klienci będą musieli poczekać. Nowe zasady nie obejmują jednak wszystkich placówek handlowych. Ograniczenie nie obowiązuje na stacjach benzynowych i w hurtowniach.

ZOBACZ TEŻ: Godziny dla seniorów. Gdzie obowiązują? W jakich godzinach?

Przez seniorów nie mógł kupić batonika

Według badania Eurocash, cytowanego przez portal DlaHandlu.pl, entuzjazmu nie podzielają przedsiębiorcy. Ankietowani przez firmę właściciele biznesów zostali zapytani, j jakie zmiany wprowadziliby w sklepach, gdyby mieli taką możliwość, dysponując aktualną wiedzą po kilku miesiącach epidemii koronawirusa. 90 proc z nich zrezygnowałoby z godzin dla seniorów.

Wesprzyj seniora

Osoby, które chcą weprzeć i pomóc seniorom mogą zgłosić się:

  • telefonicznie - dzwoniąc na infolinię
  • przez internet - wypełniając ankietę na stronie www.wspierajseniora.pl
  • osobiście zgłaszając się do lokalnego ośrodka pomocy społecznej
  • Wolontariuszem może zostać osoba, która ukończyła 18 rok życia.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze

Materiał sponsorowany