Wracają godziny dla seniorów. Są sklepy, w których będzie można robić zakupy! Które?

i

Autor: Pixabay/ moritz320 Wracają godziny dla seniorów. Są sklepy, w których będzie można robić zakupy! Które?

Godziny dla seniorów. Gdzie obowiązują? W jakich godzinach?

2020-10-15 7:32

Z powodu potężnej fali zakażeń COVID-19 w Polsce rząd na nowo wprowadza godziny dla seniorów. Obowiązywać one będą od 15 października 2020 roku. Wsparcie to oznacza, że w wyznaczonych godzinach powrócą ograniczenia w handlu - zakupy zrobią tylko osoby powyżej 60. roku życia. Wyjaśniamy, co oznaczają nowe godziny dla seniorów i w których punktach handlowych obowiązują.

Kilka tysięcy zachorowań na koronawirusa w ciągu doby i przekroczona liczba 3000 zgonów przez SARS-CoV-2 spowodowała, że w całej Polsce wprowadzane są kolejne ograniczenia. Jedno z nich ma przede wszystkim pomóc osobom starszym, które są najbardziej narażone na COVID-19. Mowa tu o ponownym wprowadzeniu godzin dla seniorów. Zgodnie z obietnicą złożoną przez premiera Mateusza Morawieckiego, od 15 października 2020 roku pojawią się nowe ograniczenia w handlu, mające na celu wsparcie polskich seniorów.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE: Biedronka - PROMOCJE DLA EMERYTÓW! Seniorzy ze zniżkami

Nowe godziny dla seniorów

Obowiązujące od czwartku 15 października 2020 nowe godziny dla seniorów obejmą większą liczbę osób starszych niż te wprowadzone na wiosnę. Obniżono bowiem próg minimalnego wieku na zakupy. Codziennie w dni powszednie, czyli od poniedziałku do piątku, w godzinach 10:00 do 12:00, zakupy w sklepach będą mogły zrobić jedynie osoby powyżej 60. roku życia.

SPRAWDŹ TAKŻE: Całkowity zakaz sprzedaży alkoholu w Polsce? Rząd ma taki plan

Godziny dla seniorów obowiązują w wybranych placówkach, tj. drogeriach, aptekach oraz w sklepach spożywczych takich jak Biedronka, Lidl, Carrefour, Tesco, Auchan, Kaufland itd. Co ważne, nowe ograniczenie nie będzie wprowadzane w galeriach handlowych, na przykład w sklepach odzieżowych oraz w sklepach meblowych czy budowlanych.

"Bez pomocy od państwa, nie przetrwamy". Protest przedstawicieli branży przewozów pasażerskich
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze