Od soboty 28 listopada galerie handlowe są otwarte, ale nie wszystko w środku

i

Autor: Pixabay

KONIEC LOCKDOWNU? Otworzą galerie handlowe! Sprawdź od kiedy [DATA]

2021-01-28 13:32

Rząd wreszcie zdecydował się na poluzowanie obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa. Lockdown powoli odchodzi w przeszłość. Już niedługo zostaną otwarte galerie handlowe. Zakupy będzie można zrobić tylko w reżimie sanitarnym. Sprawdź od kiedy otwarte będą galerie handlowe w lutym i na jakich zasadach można wejść do sklepu.

31 stycznia 2021 roku to ostatni dzień dotychczasowego lockdownu. Rząd zdecydował się na poluzowanie obostrzeń. Większość restrykcji została przedłużona do 14 lutego, ale nie wszystkie! Już od 1 lutego 2021 roku otwarte będą sklepy w galeriach handlowych.

- W ostatnim tygodniu sytuacja epidemiczna wygląda trochę lepiej; ustabilizowała się – to zasługa dyscypliny społecznej. Ten spadek na poziomie liczby zachorowań mieliśmy również odczuwalny na poziomie liczby zgonów. Ostatni tydzień przyniósł tu też pewną poprawę: spadek też jest mniej więcej 10 procentowy – mówił na konferencji minister zdrowia Adam Niedzielski.

Nadal będzie obowiązywać rygor sanitarny, ze względu na wciąż panujące zagrożenie i nowe mutacje koronawirusa.

- Reguły, które dotyczą zgromadzeń, imprez i spotkań w domach, restauracji, hoteli, stoków, infrastruktury sportowej i sytuacji związanej z przekraczaniem granicy – wszystkie te reguły zostają wciąż bez zmian - powiedział minister.

Na jakich zasadach zrobimy zakupy w galeriach handlowych od 1 lutego 2021 r.? Tłumaczymy poniżej.

Rewolucja w prawie pracy. Można dostać dwa dodatkowe dni urlopu. Sprawdź jak 

Sonda
Czy znasz kogoś, kto stracił pracę przez pandemię?

Sklepy w galeriach i centrach handlowych

Od 1 lutego będzie możliwe ponowne otwarcie sklepów w centrach i galeriach handlowych. Tego typu miejsca będą jednak musiały działać w ścisłym reżimie sanitarnym.

Limity klientów w sklepach

W placówkach handlowych, na targu lub poczcie, obowiązuje limit klientów:

  • 1 os/10 m2 – w sklepach do 100 m2
  • 1 os/15 m2  – w sklepach powyżej 100 m2
  • Ważne! Restauracje i punkty gastronomiczne w centrach i galeriach handlowych pozostają zamknięte. Możliwy jest jedynie dowóz oraz podawanie żywności na wynos.

 Od 1 lutego nie będą obowiązywać godziny dla seniora.

To koniec lockdownu, bo Polacy sami go znieśli. Rząd już w Polsce nie rządzi. Komentarz Adama Federa [WIDEO].
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze