Sprite

i

Autor: Shutterstock Sprite

Klasyczna butelka przechodzi do historii

Koniec zielonych butelek Sprite. Po 60 latach napój zmienia opakowanie

2022-07-29 10:47

Od 1 sierpnia koncern Coca-Cola przestanie wypuszczać na rynek napój Sprite w kultowej zielonej butelce. W ramach nowej polityki środowiskowej, zielony kolor zastąpi przezroczysty plastik. Kultowa zielona butelka Sprite po ponad 60 latach odchodzi w zapomnienie. Nowa ma być bardziej ekologiczna.

Zielona butelka Sprite przechodzi do historii

Dzięki temu butelka będzie bardziej przyjazna dla środowiska. Kultowe opakowania zawierały zielony politereftalan etylenu (PET). To dodatek, którego nie można przetworzyć na nowe butelki. "Podczas recyklingu przezroczyste butelki PET Sprite można przerobić na nowe butelki, co pomaga w tworzeniu gospodarki o obiegu zamkniętym dla plastiku" - poinformował Julian Ochoa, dyrektor generalny R3CYCLE.

Pozostałe napoje w zielonych butelkach z portfolio Coca-Coli, w tym Fresca, Seagram's i Mello Yello, także w najbliższym czasie zmienią opakowania na przezroczyste. W 2018 roku koncern ogłosił inicjatywę "Świat bez odpadów". Coca‑Cola oznajmiła, że jej ambicją do 2030 r. jest zebranie i poddawanie recyklingowi opakowań w ilości odpowiadającej liczbie sprzedanych przez nią puszek i butelek na świecie.

„Pieniądze to nie wszystko” – Andrzej Hawryluk
Sonda
Czy drożyzna jest dla Ciebie problemem?
Najnowsze